Ciekawe strony

Uporządkuj swoje albumy online z Everpix

Grzegorz Ułan
Uporządkuj swoje albumy online z Everpix
1

Serwisy do przechowywania i udostępniania zdjęć to chyba najpopularniejsze projekty internetowe, zaraz po sieciach społecznościowych, z którymi też w tym temacie jakby się pokrywają. W każdym razie znaczna część internautów ma porozrzucane swoje zdjęcia po różnych serwisach. Często są to zapomniane...

Serwisy do przechowywania i udostępniania zdjęć to chyba najpopularniejsze projekty internetowe, zaraz po sieciach społecznościowych, z którymi też w tym temacie jakby się pokrywają. W każdym razie znaczna część internautów ma porozrzucane swoje zdjęcia po różnych serwisach. Często są to zapomniane galerie i serwisy, z których przestaliśmy korzystać na rzecz nowo powstających. Everpix powstał z myślą o zebraniu tych wszystkich albumów i uporządkowaniu ich w jednym miejscu.

Na dziś mamy do wyboru import zdjęć z Facebooka, Instagram, Flickr oraz Picasa. Ciekawą opcją jest pobranie zdjęć z emaila. To chyba najbardziej przydatne dla mnie. Znalazłem dzięki temu, wiele zagubionych fotek:). Obsługiwane są tylko konta pocztowe z dostępem poprzez IMAP, z włączonym szyfrowanym połączeniem SSL.

Wszystkie importowane zdjęcia są widoczne tylko dla użytkownika, dopóki sam nie zechce ich udostępnić. W przypadku korzystania z aplikacji mobilnej (iOS) możemy skorzystać z opcji pełnej synchronizacji tych albumów.

Zaimportowane zdjęcia ze wspomnianych serwisów segregowane są według lat, miesięcy oraz dni. Wygodna nawigacja pozwala przeglądać i uzyskać szybki dostęp do fotek sprzed kilku lat. Wszystkie albumy lub pojedyncze fotki możemy udostępniać znajomym na FB, Twitterze bądź poprzez email w postaci wygenerowanego w serwisie linka.

Sam serwis ma przyjazny i funkcjonalny interfejs. Import zdjęć z Picasy i email przebiegł błyskawicznie (zdjęcia od 2007 roku). Dla wszystkich z Was, którzy chcieliby tylko przetestować ten serwis lub tylko przeglądnąć pozostawione w tychże serwisach "zapomniane" albumy, dobra wiadomość - po usunięciu połączenia z nimi serwis udostępnia opcję usunięcia zbiorczo wszystkich tych fotek z naszego konta na Everpix.

Zobaczmy jeszcze serwis w akcji na poniższym filmiku i zapraszam do testowania:)

Beta Demo from 33cube, Inc. on Vimeo

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu