Telekomy

Pierwszy operator wprowadza sprzedaż telefonów na raty 0% (RRSO 0%)

Grzegorz Ułan
52

To w zasadzie naturalna konsekwencja popularności rat 0% w niektórych sklepach z elektroniką. Operatorzy, by nie stracić klientów w tym segmencie muszą działać i oferować konkurencyjną formą zaopatrywania się w nowe telefony swoim  klientom. Orange, jako pierwszy z operatorów wprowadza taką sprzedaż do swojej oferty.

Do tej pory, w przypadku, gdy podpisywaliśmy umowę na abonament z telefonem, a po okresie gwarancji uległ on uszkodzeniu, musieliśmy kupować nowy w sklepie albo jak mieliśmy zapasowy uzbroić się w cierpliwość i poczekać na przedłużenie umowy i nowy telefon.

Teraz Orange wprowadza system sprzedaży ratalnej 0% (RRSO 0%) smartfonów z pominięciem abonamentu. Co to oznacza? Otóż niezależnie od okresu, kiedy była podpisywana umowa czy to na usługi telefoniczne czy internetu mobilnego, w trakcie jej obowiązywania może dobrać sobie smartfona z listy około 70 dostępnych modeli na stronie operatora.

Od dzisiaj klienci Orange mogą kupić nowe urządzenia bez abonamentu w ratach 0%. W sprzedaży są dostępne nowoczesne smartfony w 20 ratach, bez opłaty na start, m.in. Samsung Galaxy A6 (49 zł/mc), Huawei P20 Lite (64 zł/mc), czy LG K11 (39,95 zł/mc); w sumie ponad 70 modeli.To rozwiązanie powinno zadowolić klientów, którzy stracili swój telefon, nie chcą czekać z zakupem nowego modelu do podpisania kolejnej umowy, potrzebują dodatkowego urządzenia lub zdecydują się dokupić telefon do posiadanej już karty SIM. Spłata rat odbywa się na to samo konto, gdzie klient posiada już inne usługi Orange. To oznacza brak dodatkowych formalności związanych z zakupem telefonu. Harmonogram spłaty rat zostanie dołączony do kolejnej faktury.

Dzięki temu rozwiązaniu możemy na jednej fakturze i dzięki jednej płatności załatwić temat, i abonamentu i rat za telefon, bez konieczności załatwiania i podpisywania umowy ratalnej w sklepie. Co do cen, sprawdziłem kilka modeli i wyglądają naprawdę korzystnie, w niektórych przypadkach korzystniej niż w popularnych sklepach stacjonarnych z elektroniką.

Źródło: Blog Orange.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotmobile