Telekomy

Najtańsze oferty SIM-only z nolimit na rozmowy i SMS-y

Grzegorz Ułan
Najtańsze oferty SIM-only z nolimit na rozmowy i SMS-y
14

Zwykle swoje zestawienia przygotowuję tak, by znaleźć wprawdzie jak najtańsze oferty, ale zawierające jak najwięcej, czyli prócz rozmów komórkowych stacjonarne czy oprócz SMS-ów też i MMS-y, no i duże paczki danych, co zwykle winduje cenę. Nie wszyscy jednak potrzebują pełnego no limit i dla nich będzie dzisiejsze zestawienie.

Bierzemy więc pod uwagę, z rzeczy które muszą być - nielimitowane rozmowy komórkowe i SMS-y. Dla kogo? Dla seniorów czy rodziców, którzy nie korzystają ze smartfonów, kupują zwykłe telefony, które działają tydzień na jednym ładowaniu i korzystając z nich jedynie do rozmów czy wiadomości, no i kupić je można w okolicy 100 zł, więc będą to oferty bez telefonu.

Na kartę czy abonament? Zdecydowałem się w tym wypadku na oferty na abonament, ale z miesięcznym okresem wypowiedzenia, by te osoby nie musiały martwić się o doładowania, ale i też nie musiały wiązać się na dwa lata, skoro nawet nie biorą telefonu u operatora.

W Orange najtańsza opcja to 29,99 zł i do tego SMS-y płatne, w Play podobnie (30 zł), w Plus (30 zł), a w T-Mobile 29,95 zł. Plus i T-Mobile oferują tutaj no limit na rozmowy i wiadomości, podobnie jest w ich submarkach, ale szukamy najtańszej oferty, więc musimy zajrzeć do wirtualnych operatorów.

Najtańsze oferty znalazłem w sieci Otvarta, Premium Mobile i Lajt Mobile.

Lajt Mobile - Najtańsza oferta na no limit na rozmowy i SMS-y

Zacznijmy od 3 miejsca. Lajt Mobile ma najtańszą taryfę zawierającą nielimitowane rozmowy na komórki oraz nielimitowane SMS-y w cenie 17,99 zł - NO LIMIT M.

Umowa bezterminowa, można wypowiedzieć w każdej chwili, jest paczka danych 1 GB, choć to bez znaczenia w zestawieniu, ale może komuś się trafi feature phone z dostępem do internetu, będzie jak znalazł zwłaszcza, że wszystkie trzy dzisiejsze oferty mają włączony "lejek", więc nie ma obawy o dodatkowe koszty.

Otvarta - Najtańsza oferta na no limit na rozmowy i SMS-y

Otvarta ma również najtańszą ofertę w cenie 17,99 zł - O! Korzystna!, gdzie w pakiecie mamy nielimitowane rozmowy na telefony komórkowe i nielimitowane SMS-y.

W bonusie mamy tu nielimitowane rozmowy na stacjonarne i 6 GB transferu danych.

Premium Mobile - Najtańsza oferta na no limit na rozmowy i SMS-y

Najtańszą ofertę ma Premium Mobile w taryfie Freedom PL. W pakiecie mamy nielimitowane rozmowy komórkowe i nielimitowane SMS-y oraz 3 GB transferu danych, cena? 16,70 zł. Już bardzo blisko 10 zł.

Na koniec podzielę się jeszcze jednym znaleziskiem. Przy okazji sprawdzania tych ofert wpadła mi w oko jedna promocja w Lajt Mobile - Strzał w 10-tkę, w której do dyspozycji mamy nielimitowane rozmowy, wiadomości SMS/MMS oraz 10 GB transferu danych za 10 zł miesięcznie, ale dwa ostatnie miesiące 29,99 zł.

Po podsumowaniu zapłacimy więc tu niespełna 14 zł miesięcznie, ale konieczne jest podpisanie umowy na 10 miesięcy, więc niektórym osobom może to nie odpowiadać, niemniej oferta jest kusząca i ta naprawdę jest już blisko 10 zł za nolimt i dużą paczkę danych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu