Telekomy

Pierwszy operator wirtualny włącza swoim klientom VoLTE i Wi-Fi Calling

Grzegorz Ułan
Pierwszy operator wirtualny włącza swoim klientom VoLTE i Wi-Fi Calling
8

Do tej pory z VoLTE i Wi-Fi Calling mogli korzystać klienci na kompatybilnym smartfonach w Orange, Play, Plus i T-Mobile oraz w ich submarkach. Zaczyna się to zmieniać za sprawą Mobile Vikings, który udostępnił tę usługę we wszystkich planach.

Z VoLTE i Wi-Fi Calling w Mobile Vikings można korzystać na smartfonach wspierających te technologie. Ich pełną listę znajdziecie pod tym linkiem.

Przekażcie dobrą nowinę znajomym i nieznajomym, przyjaciołom i wrogom, rodzinie i wydziedziczonym, współpracownikom i ludziom, z którymi chętnie przebywacie z własnej woli! Jeśli jedynym, co powstrzymywało ich do tej pory od wejścia na nasz pokład (a wiemy, że są tacy), był brak Wi-Fi Calling czy VoLTE – niech rozpoczną przygotowania do rejsu. Albowiem od dziś obie usługi są dostępne dla Vikingów wszystkich planów i ofert!

VoLTE i Wi-Fi Calling - Na co, po co mi to?

Dzięki WiFi Calling możecie rozmawiać czy wysyłać wiadomości korzystając z zasięgu sieci WiFi, do której jesteście podłączeni. Przydatna opcja w miejscach z kiepskim zasięgiem sieci komórkowej czy za granicą, dzwoniąc i wysyłając wiadomości do kraju. Obowiązują wtedy stawki krajowe, a w pakietach nielimitowanych za darmo. VoLTE z kolei pozwala na lepszą jakość połączeń i wykonywanie ich bez przerywania dostępu do internetu.

Jak włączyć VoLTE i Wi-Fi Calling na smartfonie z Androidem i iOS

Jak włączyć te usługi? W smartfonach z iOS na pokładzie funkcję WiFi Calling włączycie w ustawieniach, zakładka Telefon - Rozmowy przez Wi-Fi. Na smartfonach z Androidem z kolei w ustawieniach - Sieć komórkowa - Komórkowa transmisja danych - Wifi Calling.

Ustawienia odpowiedzialne za włączenie VoLTE natomiast, znajdziecie w tym samym miejscu, co WiFi Calling na smartfonach z Androidem, a na iOS Sieć komórkowa - Opcje danych komórkowych - Głos i dane - VoLTE.

Z VoLTE w Mobile Vikings skorzystacie tylko w zasięgu nadajników Play, a więc nie zadziała w roamingu krajowym. Co ciekawe, Virgin Mobile, który został przejęty przez Play, nadal nie oferuje tych usług swoim klientom.

Źródło: Mobile Vikings.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu