Google

Pierwszy marca coraz bliżej, pora wyczyścić historię wyszukiwania

KM
Kamil Mizera
31

Dzień wprowadzenia nowej polityki prywatności Google, która budzi tak wiele odmiennych opinii i kontrowersji, zbliża się wielkimi krokami. Już wkrótce Google zunifikuje swoje polityki prywatności w różnych usługach dając sobie większe prawa do wglądu w nasze dane. Celem tego działania jest zwiększen...

Dzień wprowadzenia nowej polityki prywatności Google, która budzi tak wiele odmiennych opinii i kontrowersji, zbliża się wielkimi krokami. Już wkrótce Google zunifikuje swoje polityki prywatności w różnych usługach dając sobie większe prawa do wglądu w nasze dane. Celem tego działania jest zwiększenie reklamowego potencjału firmy.

Dlatego, jeżeli nie podoba Wam się postępowanie Google i nie zamierzacie ułatwiać im zbierania informacji, warto zatroszczyć się o własne dane. Na przykład poprzez usunięcie historii wyszukiwania, która przecież tak wiele może powiedzieć o naszych zainteresowaniach i działaniach w sieci. Dla przypomnienia, jak to zrobić:

  1. Wchodzimy na stronę Google Web History i logujemy się do swojego konta.
  2. Następnie zaś klikamy „Remove All Web History” i z głowy. Cała historia zostaje wyczyszczona plus od tej pory, jeżeli nie wybierzemy innej opcji, Google nie będzie zbierać informacji o naszym wyszukiwaniu.

Proste i efektywne. Jeżeli więc nie chcecie, aby po pierwszym marca informacje o Waszym wyszukiwaniu były zbierane i przetwarzane przez Google, to w szybki i łatwy sposób możecie pozbawić firmę tej możliwości.

Osobiście nie podoba mi się nowa polityka Google wobec prywatności. O ile rozumiem potrzebę ujednolicenia różnych polityk - przy takim rozwarstwieniu trudno jest nimi dobrze zarządzać, o tyle wiadomo, że unifikacja ta ma również na celu łatwiejszą sprzedaż reklamy poprzez szersze i głębsze wykorzystanie informacji o użytkownikach. Te obawy dotyczące nowej polityki Google nie płyną tylko z ust internautów, ale Google już podjęło decyzję i ewentualne niejasności będą rozstrzygane post factum. Nie należę do maniaków bezpieczeństwa, ale nie lubię, jak ktoś zagląda mi przez wirtualne ramię i nie zamierzam tego ułatwiać.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Googleprywatność