Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Miniblog

Google Talk jako rozszerzenie do Chrome

GU
Grzegorz Ułan
9

Kiedy pisałem o podobnym rozszerzeniu do tej przeglądarki - Gtalklet uważałem, iż Google powinno wprowadzić takie rozwiązanie, przynajmniej do swojego systemu Chrome OS. Okazuje się, że developerzy projektu Chromium udostępnili Gtalk jako rozszerzenie na wszystkie systemy z zainstalowaną przeglądark...

Kiedy pisałem o podobnym rozszerzeniu do tej przeglądarki - Gtalklet uważałem, iż Google powinno wprowadzić takie rozwiązanie, przynajmniej do swojego systemu Chrome OS. Okazuje się, że developerzy projektu Chromium udostępnili Gtalk jako rozszerzenie na wszystkie systemy z zainstalowaną przeglądarką Google Chrome.

Rozszerzenie jest do pobrania pod tym adresem. Po zainstalowaniu Gtalk działa w tle z ikoną w zasobniku systemowym (Windows 7), tak jak tradycyjne komunikatory. Z jego poziomu uruchamiamy listę kontaktów oraz możemy prowadzić rozmowy ze znajomymi. Po kliknięciu w pasek narzędziowy okna chowają się za systemowym paskiem zadań. Uaktywnienie następuje po najechaniu myszką na ten sam pasek.

Teraz dopiero można wygodnie korzystać z tego komunikatora, niezależnie od systemu, na którym pracujemy, przeglądanych stron czy uruchomionych programów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

ChromeGtalkrozszerzenia