Google

Pierwszy emulator gier wideo na Androida!

Paweł Grzegorz Iwaniuk
0

Stało się. Android jest już kolejną platformą, która pozwala się cieszyć grami z klasycznych platform. Pierwszą konsolą, której tytuły będą cieszyć posiadaczy urządzeń z systemem Google jest ukochany przez miliony GameBoy. Aplikacja AndroidBoy jest już dostępna w sklepie Android Market, choć nie zna...

Stało się. Android jest już kolejną platformą, która pozwala się cieszyć grami z klasycznych platform. Pierwszą konsolą, której tytuły będą cieszyć posiadaczy urządzeń z systemem Google jest ukochany przez miliony GameBoy. Aplikacja AndroidBoy jest już dostępna w sklepie Android Market, choć nie znalazłem informacji czy jest ona płatna czy darmowa.

Według pierwszych opinii interfejs aplikacji wymaga modyfikacji, gdyż w chwili obecnej jest bardzo mało przyjazna w użytkowaniu. Poza tym kontrowersje wzbudza nieco fakt legalności gier obsługiwanych przez emulator oraz sama jego obecność w Android Market.
Miejmy nadzieje, że to nie ostatnia tego typu aplikacja na telefony z Androidem. HTC Dream/G1 jest na tyle mocną sprzętowo konstrukcją, że mógłby pociągnąć bardziej wymagające platformy niż GameBoy. Kto wie, może nawet Playstation.

Źródło: MobileCrunch

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu