Świat

Kolejne telefony z Androidem już wkrótce

Paweł Grzegorz Iwaniuk
4

Po HTC Dream/G1 czas na kolejne urządzenia z systemem Android. Coraz więcej firm zaczyna interesować się produkcją urządzeń bądź oprogramowania związanego z tym OS. Już w tej chwili produkcję gier na system Google zapowiedziała wytwórnia Electronic Arts, która w ostatnim okresie coraz bardziej inter...

Po HTC Dream/G1 czas na kolejne urządzenia z systemem Android. Coraz więcej firm zaczyna interesować się produkcją urządzeń bądź oprogramowania związanego z tym OS. Już w tej chwili produkcję gier na system Google zapowiedziała wytwórnia Electronic Arts, która w ostatnim okresie coraz bardziej interesuje się rynkiem mobilnych gier. Natomiast jeśli chodzi o telefony z Androidem, to w chwili obecnej wiemy, że produkcje urządzeń z tym systemem zapowiedziały następujące firmy:

  • Motorola - firma ta chce dzięki systemowi Android poprawić swoją nadszarpniętą w ostatnich latach pozycje. Poza tym, firma ta ma już pewne doświadczenia w produkcji urządzeń z Linuxem.
  • ASUSTek - znana w szczególności ostatnio z produkcji netbooków firma, zapowiedziała na pierwszą połowę 2009 roku swój telefon z Androidem.
  • OpenMoko - mała firma zajmująca się urządzeniami z Linuxem, przygotowuje własny telefon pod Androida.

Do tych firm dołączą jeszcze prawdopodobnie LG oraz Samsung. Co ciekawe, roktemu wszystkie wspomniane firmy (poza OpenMoko) produkowały telefony z Windows Mobile, a Samsung z Symbianem.

Źródło: Silicon Alley Insider

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu