Google

Mapa drogowa rozwoju Google Android

Paweł Grzegorz Iwaniuk
Mapa drogowa rozwoju Google Android
Reklama

Właściciele Google kupili sobie ostatnio europejski myśliwiec wojskowy Alpha Jet. Będzie on nowym nabytkiem w należącej do koncernu flocie powietrznej...

Właściciele Google kupili sobie ostatnio europejski myśliwiec wojskowy Alpha Jet. Będzie on nowym nabytkiem w należącej do koncernu flocie powietrznej. Taka zachcianka bogaczy. Możliwe że za jakiś czas usłyszymy o wyprawie w kosmos jednego z właścicieli internetowego giganta. Tym czasem, my biedni zjadacze chleba musimy zadowolić się dużo tańszymi zabawkami, takimi jak telefony komórkowe z systemem Android. Google opublikowała ostatnio "mapę drogową" rozwoju wspomnianego systemu na najbliższe miesiące.
Reklama

2008 - Ostatni kwartał

Lokalizacja

W chwili obecnej interfejs systemu jak i Framework aplikacji dostępny jest w języku angielskim. Przygotowywane są jednak rozwiązania pozwalające na tłumaczenie systemu oraz interfejsu.

  • Na początek dostępne będą:

Koniec 2008: Wersja niemiecka
Początek 2009: Wersje francuska, włoska, hiszpańska, chińska, japońska, holenderska oraz czeska.

  • Zmiany w interfejsie pozwalające szybko dodawać kolejne wersje językowe.
  • Wprowadzenie nowego formatu daty i systemów numerycznych.

Obsługa kilku punktów APN jednocześnie

Ta funkcja pozwoli łączyć się z siecią różnym aplikacjom przez kilka punktów dostępu. Przeglądarka będzie mogła korzystać z innego połączenia niż MMS.

Zbiór aplikacji SIM

Funkcja ta umożliwi karcie SIM wywoływać różne funkcje i usługi oferowane przez sieć GSM/UMTS.

2009 - Pierwszy kwartał

Metody wprowadzania danych (IMF)

Ta funkcja pozwoli na dodanie innych metod wprowadzania danych niż fizyczna klawiatura telefonu. Może to być np. klawiatura ekranowa.

Silnik wprowadzania danych (IME)

Pozwala on na dodanie do klawiatury ekranowej oraz innych metod wprowadzania danych, funkcji predykcji wpisywanych słów oraz różnego rodzaju słowników.

Reklama

Jak widać po powyższych planach, Android nie posiada w tej chwili wielu podstawowych funkcji, których obecność we współczesnych telefonach wydaje się oczywista. Miejmy również nadzieje, że nie będziemy musieli długo oczekiwać na polską wersję systemu.

Źródło: Android Open Source Project

Reklama

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Reklama