Świat

Kalendarz i dokumenty w Gmail...w końcu

Aleksandra Biolik
Kalendarz i dokumenty w Gmail...w końcu
11

Jakieś dwa tygodnie temu pisałam o moich małych marzeniach względem Gmaila. Chciałam, żeby dodano takie funkcjonalności jak ma poczta Zenbe (czyli możliwość korzystania z kalendarza bez konieczności otwierania nowego okna bądź nowej karty). Od kilku dni jest to już możliwe, dzięki nowym gadżetom z G...

Jakieś dwa tygodnie temu pisałam o moich małych marzeniach względem Gmaila. Chciałam, żeby dodano takie funkcjonalności jak ma poczta Zenbe (czyli możliwość korzystania z kalendarza bez konieczności otwierania nowego okna bądź nowej karty). Od kilku dni jest to już możliwe, dzięki nowym gadżetom z Gmail Labs.

Te nowe gadżety to Google Calendar gadget oraz Google Docs gadget. Po ich włączeniu po lewej stronie interfejsu Gmaila, pod Chatem i Labels pojawią się dwa dodatkowe pola. Jedno będzie zawierać listę spotkań pobraną z kalendarza Google, a drugie listę ostatnich pięciu edytowanych dokumentów. Nie jest to może jeszcze full-zenbe-experience, ale jesteśmy coraz bliżej.

Przy okazji włączania tych nowych gadżetów zauważyłam, że pojawiło się kilka nowych funkcji, które umożliwiają znaczną manipulację interfejsem Gmaila. Te najciekawsze to:

  • Navbar drag and drop, gadżet który umożliwiaj przesuwanie elementów lewego menu
  • Right-side labels, gadżet który przenosi Labels na prawą stronę
  • Right-side chat, to co wyżej tylko dla Chata

Coraz bardziej podoba mi się kierunek, w którym rozwijają się pomysły z Google Labs. Aż się nie mogę doczekać co jeszcze wymyślą. Chociaż mam nadzieję, że nie będzie to zbyt szybko, bo trochę mi monopolizują posty.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleGmailgoogle labs