Moje przemyślenia

Pierwszy artykuł o Facebooku jaki ukazał się w sieci - zabawnie się to teraz czyta!

GM
Grzegorz Marczak
12

Serdecznie polecam przeczytać prawdopodobnie pierwszy większy artykułu o Facebooku jaki ukazał się w sieci. Opublikowany przez The Harvard Crimson w lutym 2004 roku opowiada o serwisie dla studentów thefacebook.com, który w dwa tygodnie od uruchomienia zyskuje szybko popularność osiągając ponad 4 t...

Serdecznie polecam przeczytać prawdopodobnie pierwszy większy artykułu o Facebooku jaki ukazał się w sieci. Opublikowany przez The Harvard Crimson w lutym 2004 roku opowiada o serwisie dla studentów thefacebook.com, który w dwa tygodnie od uruchomienia zyskuje szybko popularność osiągając ponad 4 tysiące subskrybentów!

Młody Zuckerberg (wtedy był naprawdę młody) pytany o to skąd bierze się popularność jego skromnego dzieła odpowiada, że nie ma pojęcia i sam jest tym zaskoczony.

I have no idea why it’s so popular,” said thefacebook.com creator Mark E. Zuckerberg ’06. “I was pretty surprised.”

Po czym jednak trafnie skomentował;

Zuckerberg said that he thought that the popularity of thefacebook.com was due to its social networking abilities more than to its potential as an academic resource.

Już na początku też pojawili się pierwsi narzekacze na to, że inni wykorzystują Facebooka do kreowania się na bardzo popularnych (to byli prawdziwi pierwsi specjaliści od Social Media)

Several students complained that some users attempt to use thefacebook.com as a popularity tool and entice complete strangers to be their friends.

Każdy z nas czytając o Facebooku zastanawia się pewnie co robił w 2004 roku (choć ja mam wrażenie, że było to z 20 lat temu - internet zmienia się w niesamowitym tempie) i kiedy pierwszy raz usłyszał o tym serwisie, który po 7 latach od powstania stał się firmą z którą muszą liczyć się tacy giganci jak Google.

Znalezione przez Kubę Filipowskiego
Zdjęcie pochodzi z thecrimson.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

FacebookZuckerberg