Moje przemyślenia

Kinect w sprzedaży - pierwszy milion w 10 dni!

GM
Grzegorz Marczak
16

Microsoft właśnie opublikował informacje o skumulowanej sprzedaży dodatku do konsoli Xbox 360 czyli Kinect. Jest to urządzenie dołączane do konsoli firmy Microsoft, dzięki któremu nasze całe ciało zamieni się w kontroler do gier. Kamera umieszczona w urządzeniu będzie rozpoznawać nasze ruchu, które...

Microsoft właśnie opublikował informacje o skumulowanej sprzedaży dodatku do konsoli Xbox 360 czyli Kinect. Jest to urządzenie dołączane do konsoli firmy Microsoft, dzięki któremu nasze całe ciało zamieni się w kontroler do gier. Kamera umieszczona w urządzeniu będzie rozpoznawać nasze ruchu, które potem będą interpretowane przez konsolę.

Tylko w 10 dni sprzedane zostało ponad milion egzemplarzy. Jeszcze przed premierą Kinecta MS zmienił swoje prognozy odnośnie wyników sprzedaży podnosząc je z 3 na 5 milionów sztuk.

Wtedy wydawało się to dość agresywnym celem ale jak widać po ostatnich liczbach teraz stał się on bardzo realistyczny (przed nami święta i szaleństwo zakupowe).

Zapowiada się więc na kolejny udany debiut Microsoftu. Pytanie tylko czy w raz z rosnącą sprzedażą pojawi się też więcej tytułów obsługujących Kinecta. W momencie premiery było ich 17 co zapewne wystarczy do świąt ale później oczekiwania klientów będą rosły.

Jeśli chcecie zobaczyć jak Kinect sprawuje się w akcji i to w Polskich realiach (trzeba pamiętać o tym, że pokój musi mieć odpowiednią powierzchnie do zabawy tym urządzeniem). To zapraszam do obejrzenia poniższego filmu autorstwa Polygamia.plPs. Jeśli macie już własne doświadczenia z kinect to zapraszam do podzielenia się nimi w komentarzach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MicrosoftkonsoleGrykinect