Moje przemyślenia

Pierwsze zestawienie (na bazie katalogu z Antyweb) ciekawych polskich startupów

GM
Grzegorz Marczak
21

Katalog startupów na Antyweb rozwija się bardo dobrze - niedługo ilość serwisu przekroczy barierę pierwszej setki i myślę, że już najwyższy czas aby rozpocząć regularne publikacje o co ciekawszych serwisach jakie pojawiają się na startups.antyweb.pl. Oto więc pierwszy krótki przegląd nowych, dobrz...

Katalog startupów na Antyweb rozwija się bardo dobrze - niedługo ilość serwisu przekroczy barierę pierwszej setki i myślę, że już najwyższy czas aby rozpocząć regularne publikacje o co ciekawszych serwisach jakie pojawiają się na startups.antyweb.pl. Oto więc pierwszy krótki przegląd nowych, dobrze zapowiadających się, dobrze wykonanych lub po prostu ciekawych Polskich startupów (niektóre były już szerzej opisywane na Antyweb)

Lubie.to - Prosty (na razie) zestawienie pomocnych mini aplikacji, dzięki którym możemy rozbudować naszą stronę na Facebooku o dodatkowe zakładki, formularz kontaktowy czy też możliwość wygenerowania dla fanów specjalnych kuponów rabatowych. Myślę też, że w przyszłości ilość dodatków będzie systematycznie rosła. Pytanie tylko czy znajdzie się odpowiednio dużo chętnych aby utrzymać serwis z opłat?

Use It Better - Ciekawy projekt bo jako jeden z nielicznych finansowanych z 8.1 i ukierunkowany na zagraniczne rynki. Jest to narzędziem służącym do analizy użyteczności aplikacji i stron internetowych wykonanych w technologii Adobe Flash. W zakres usług wchodzi mini. analiza użyteczności i user experience (UX), pomiar efektywności kampanii reklamowych a zabezpieczenia gier i konkursów itp.

TunedIt - Wirtualne laboratorium Data Mining i platforma "crowdsourcing", którą można wykorzystać do badania między innymi takich zagadnień jak prognozowanie natężenia ruchu drogowego na potrzeby nawigacji GPS (we współpracy z firmą TomTom, 500+ uczestników), automatyczna diagnostyka raka na podstawie danych genetycznych, rozpoznawanie dźwięku i obrazów, systemy rekomendacji. Kolejny Polski serwis kierujący się i skupiający głównie na rynku globalnym.

Edustation - czyli platforma e-leariningowa dzięki której możemy uczyć się języka angielskiego. Widać, że serwis jest dość porządnie przygotowany jeśli chodzi o warstwę wizualną i techniczną natomiast nie jest dla mnie jasne czy jest to nauka płatna polegająca na pracy z nauczycielem czy bardziej zestaw testów + obcowanie z społecznością która też się uczy.

DealPeck - prosty dobrze wyglądający agregator zbierający oferty z serwisów z zakupami grupowymi. Oprócz prostego filtrowania i wyboru miast mamy też możliwość określić nasze preferencje odnośnie produktów i usług. Czyli na przykład mogę wykluczyć oferty salonów kosmetycznych, które mnie jako faceta w ogóle nie obchodzą. Myślę, że których z tego typu serwisów w końcu przebije się na tyle, że będzie w stanie się utrzymać. Trzeba jednak jasno powiedzieć, że bariera wejścia dla konkurencji jest minimalna.

Polak Potrafi - Polska wersja Kickstartera czyli miejsca gdzie społeczność może wspomagać ciekawe i kreatywne projekty zarówno technologiczne, naukowe jak również z ogólnie rozumianą sztuką. Mam szczerą nadzieję, że inicjatywa ta spotka się z dużym zainteresowaniem ponieważ cel jest szczytny a myślę ,że dobrych czy też pomysłów nam nie brakuje.

Opero Backup - kolejny ciekawy projekt wsparty z pieniędzy 8.1. Narzędzie do do archiwizacji danych online przeznaczony dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Nie jest to też wbrew pozorom usługa podobna do tego co oferuje popularny dropbox ponieważ jest ona o wiele bardziej zaawansowana jeśli chodzi o funkcje związane z backupem danych.

Open Fiesta - bardzo ciekawa inicjatyw dla amatorów dobrej kuchni i jednocześnie osób, które chcą poznawać nowych znajomych przy wspólnych posiłkach. Po prostu umawiamy się za pośrednictwem portalu na wspólne "jedzenie" u kogoś w domy, oczywiście gospodarz gotuje (choć oczywiście można pomagać). Zakręcony pomysł, zabawa non-profit aczkolwiek potencjał na zarabianie pieniędzy moim zdaniem jest.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

StartupPolskaantyweb