Felietony

Rozszerzenie gazeta.pl dla Chrome

Grzegorz Marczak
Rozszerzenie gazeta.pl dla Chrome
10

Bardzo sprytny ruch ze strony gazeta.pl. Zrobili proste i sprawnie działające rozszerzenie dla przeglądarki Chrome. Działa ono na dwa sposoby, po pierwsze pokazuje informacje o nowych wiadomościach (powiadomienia) ale przede wszystkim wyświetla w nowej warstwie blok z informacjami pochodzącymi z g...


Bardzo sprytny ruch ze strony gazeta.pl. Zrobili proste i sprawnie działające rozszerzenie dla przeglądarki Chrome. Działa ono na dwa sposoby, po pierwsze pokazuje informacje o nowych wiadomościach (powiadomienia) ale przede wszystkim wyświetla w nowej warstwie blok z informacjami pochodzącymi z gazety (5 kategorii tematycznych). Po kliknięciu na konkretny artykuł możemy przeczytać pierwszy akapit tekstu, jeśli chcemy zapoznać się z całą treścią musimy ponownie kilknąć i w przeglądarce otwiera się strona z gazeta.pl z wybranym artykułem.

Jedyne co po szybkim przyjrzeniu się można wytknąć temu rozszerzeniu to brak kategorii "technologie", która dziwnym trafem nie trafiła do tego dodatku.

Koszt stworzenia takiego gadżetu to drobne natomiast znowu gazeta.pl możne pochwalić się czymś nowy, mniej konwencjonalnym niż klasyczne działania portali itp. Inna sprawa to strona gazety promująca własny dodatek ale również przeglądarkę Chrome. Wygląd to więc na pogłębienie współpracy między Gazetą a Google w Polsce - bo zakładam, że portal z własnej woli nie promuje w takim sposób produktów bezinteresownie.

Dla przypomnienia też dodam, że Chrome to w tej chwili 3 najpopularniejsza przeglądarka w Polsce i w przeciwieństwie do konkurentów (IE 8 i FF) jej udział w runku stale rośnie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

gazetaChrome