3

Pierwsze spojrzenie na smartwatche od Fossila i Intela

Nareszcie jakieś konkrety! Po tym jak musieliśmy zadowolić się jedynie zapowiedziami Intela oraz jego partnerów o wprowadzeniu na rynek urządzeń opartych o architekturę firmy z Santa Clara w Kalifornii od kilku godzin wiemy już czego mniej więcej można spodziewać się po wspólnych dokonaniach Intela i firmy Fossil, mającej 80% udziałów w amerykańskim rynku zegarków do […]

Nareszcie jakieś konkrety! Po tym jak musieliśmy zadowolić się jedynie zapowiedziami Intela oraz jego partnerów o wprowadzeniu na rynek urządzeń opartych o architekturę firmy z Santa Clara w Kalifornii od kilku godzin wiemy już czego mniej więcej można spodziewać się po wspólnych dokonaniach Intela i firmy Fossil, mającej 80% udziałów w amerykańskim rynku zegarków do 1 tysiąca dolarów.

Podczas keynote’u na konferncji Intel Developer Forum 2015 można było po raz pierwszy zobaczyć efekty współpracy Fosilla i Intela, której zapowiedzi opisywałem już dwukrotnie na Antyweb – po raz pierwszy w lutym, a później w marcu. Oprócz smartwatcha z Android Wear oficjalnie wspomniano o innych dwóch smart-zegarkach, które również obecne był na scenie i tylko w ten sposó można je było zobaczyć. Nie będą one oparte o platformę Google, ale będą mogły bezpośrednio łączyć się z Internetem za pomocą sieci komórkowej.

fossil.intel.

Co możemy wywnioskować z kilku fotografii z konferencji? Urządzenie z Android Wear wyglądem delikatnie przypomina smartwatch Motoroli, czyli Moto 360 (który notabene wkrótce zostanie zaktualizowany). Produkt Fossil jest jednak znacznie masywniejszy, grubszy i charakteryzuje się, przynajmniej na pierwszy rzut oka, paskiem skórzanym o solidniejszym wykonaniu, z którego słynie. Widoczny jest też niewielki ciemny pasek w dolnej części wyświetlacza, z czego natomiast „słynie” Moto 360. Nie wspomniano zbyt wiele na temat specyfikacji urządzeń, ani materiałów, z których są wykonane. Możemy jednak sądzić, że do wyboru będą wersje srebrne, złote wyposażone w branslotety jak i wspomniany skórzany pasek. Jasno powiedziane zostało jednak, że nie żaden z produktów nie będzie bezpośrednią konkurencją dla Basis Peaka, ale nie zdradzono jaki układ znajdzie się wewnątrz nowych smartwatchy.

Wszystkie trzy urządzenia mają zostać udostępnione w trzecim kwartale tego roku i trafiać do innej grupy użytkowników niż klienci zainteresowani Basis Peakiem. Będzie to najwyraźniej najlepsza odpowiedź na rynku na oczekiwania grupy użytkowników, którzy poszukując smartwatchy o kontstrukcji maksymalnie zbliżonej do tej znanej z produktów Fossila i innych topowych marek. Trudno jednak przewidzieć szczegóły związane z kwotami, jakie zażyczy sobie producent za którykolwiek z zegarków. Zdecydowanie więcej detali poznamy już w najbliższych miesiącach, co oznacza, że ani Intel ani Fossil nie rzucają słów na wiatr i zamierzają przed okresem świątecznym wprowadzić na rynek swoje urządzenia.

Zdjęcia wewnątrz tekstu: Engadget.