Świat

Pierwsze poprawki w Google Buzz związane z naszymi kontaktami!

Grzegorz Marczak
Pierwsze poprawki w Google Buzz związane z naszymi kontaktami!
3

Google poinformowało właśnie o poprawkach jakie wprowadziło do Buzz-a. Widać, że krytyka podejścia do upublicznienia domyślnie naszych kontaktów zadziałała. Od tej pory opcja wyłączenia w profilu publicznym listy naszych kontaktów jest lepiej widoczna. Google umieściło dodatkowy opis oraz checkbox p...

Google poinformowało właśnie o poprawkach jakie wprowadziło do Buzz-a. Widać, że krytyka podejścia do upublicznienia domyślnie naszych kontaktów zadziałała. Od tej pory opcja wyłączenia w profilu publicznym listy naszych kontaktów jest lepiej widoczna. Google umieściło dodatkowy opis oraz checkbox podczas procesu tworzenia naszego publicznego profilu.Oczywiście można było to zrobić jeszcze lepiej - to znaczy nie ustawiać opcji publikowania naszych kontaktów jako domyślnej. Nadal ciekawi mnie czy nowi użytkownicy Buzz zdaje sobie sprawę, że "osoby które obserwują w buzz" to na początku są kontakty z ich gmaila?

No ale dobrze, że Google wsłuchało się w głos krytyków i zrobiło chociaż tyle. Na chwilę obecną prywatność w internecie to nadal temat kojarzony głównie z geekami, którzy nie wiadomo o co się awanturują (bo przecież wszystko jest w regulaminach i jakby ktoś przeczytał to by wiedział prawda?). Na szczęście mają oni na tyle silny głos w mediach, że skutecznie przekonują do swoich racji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

google buzz