Płatności i bankowość

Pierwsze mobilne płatności zbliżeniowe na Windows 10 Mobile!

Grzegorz Ułan
Pierwsze mobilne płatności zbliżeniowe na Windows 10 Mobile!
16

Jak przystało na pioniera płatności HCE Bank Pekao udostępnił jako pierwszy płatności zbliżeniowe dla użytkowników systemu Windows 10 Mobile.

Proces płatności przebiega analogicznie jak w przypadku wersji na Androida, po uruchomieniu PeoPay i wpisaniu kodu PIN, wybieramy opcję „zbliż i płać” i zbliżamy smartfona do terminala. Jeśli w ustawieniach wybierzemy tryb „szybka płatność”, przy kwotach poniżej 50 zł wystarczy zbliżyć smartfona do terminala, bez potrzeby wpisywania PIN-u i uruchamiania aplikacji PeoPay.

Bartosz Zborowski, Dyrektor Biura Projektów Strategicznych:

Wdrażając system PeoPay, postawiliśmy sobie za cel stworzenie uniwersalnego mobilnego systemu do płacenia. Dlatego też, nieustannie pracujemy nad tym, aby płatności mobilne PeoPay były wygodne, szybkie i dostępne dla jak największej liczby klientów. Ponad rok temu, jako pierwsi w kraju, udostępniliśmy możliwość płacenia zbliżeniowego PeoPay HCE na najpopularniejszy system mobilny w Polsce.

Ta metoda płatności w sklepach spodobała się użytkownikom i ponad połowa wszystkich płatności wykonywanych przy pomocy PeoPay, to transakcje zbliżeniowe. Teraz, idziemy za ciosem i udostępniamy system PeoPay na kolejną platformę – Windows 10 mobile

Co ważne aplikacja działa w offline, czyli nie będzie konieczny dostęp do internetu, co w niektórych sklepach jest mocno utrudnione. Aplikacja do pobrania jest już w Sklepie Windows.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu