E-commerce

Pierwsze automaty do odbioru paczek Poczty Polskiej staną jeszcze przed wakacjami w placówkach i Biedronkach

GU
Grzegorz Ułan
29

O podpisanej umowie pomiędzy Pocztą Polską a SwipBox, producentem maszyn do odbioru paczek, informowaliśmy Was już kilka tygodni temu, dziś Poczta Polska oficjalnie informuje o szczegółach tego projektu.

Kto choć raz skorzystał z Paczkomatów InPostu wie, że to jedna z najwygodniejszych opcji na odbiór paczki zamówionej w sieci, o ile nie najwygodniejsza. Dostrzega to Poczta Polska czy DHL, którzy mają już podpisane umowy z producentem podobnych automatów do wydawania paczek - SwipBox.

Przemysław Sypniewski, prezes zarządu Poczty Polskiej:

Poczta Polska jest aktywnym uczestnikiem rynku eCommerce, który jest kluczowy dla polskiej gospodarki. Powiększanie naszej sieci jest warunkiem dalszego rozwoju biznesu kurierskiego. Dlatego podjęliśmy decyzję o dołączeniu pocztowych automatów do odbiorów przesyłek do naszej oferty. Konsekwentnie chcemy proponować naszym klientom kolejne miejsca odbioru zakupów internetowych.

Dziś Poczta Polska informuje o szczegółach swojej umowy. Zamówione w pierwszym etapie 200 automatów do odbioru paczek staną jeszcze przed wakacjami, a całość zamontowana zostanie do końca III kwartału tego roku, czyli jeszcze przed szaleństwem świątecznych zakupów. Gdzie? Poczta Polska zamierza je ustawić początkowo w największych aglomeracjach w Polsce - w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Trójmieście oraz Poznaniu. Część z nich stanie w placówkach pocztowych Poczty Polskiej, gdzie będą miały wydzielone miejsce i dostępne będą 24h/dobę, czyli podobnie jak Paczkomaty InPostu, a część stanie wewnątrz sklepów Biedronka, czyli dostępne będą tylko w godzinach otwarcia.

Michał Szlęzak, zarządzający pionem nieruchomości w sieci Biedronka:

Każdego dnia ok. 4 mln osób robi zakupy w sklepach sieci Biedronka. Ustawienie maszyn paczkowych w środku naszych placówek to kolejne udogodnienie dla klientów, którzy mogą połączyć dzięki temu codzienne zakupy z odbiorem paczki.

Lokalizacje Biedronek, gdzie PP będzie stawiała swoje automaty, dobrane zostały pod kątem preferencji i miejsca zamieszkania klientów, którzy najczęściej korzystają z usług Poczty Polskiej przy zamawianiu towarów w sieci.

Cieszy fakt, że Poczta Polska pomyślała również o udostępnieniu tych automatów w wersji 365/7/24 w swoich placówkach pocztowych, dzięki czemu klienci będą mogli w dogodnym dla siebie czasie z nich skorzystać, podobnie jak w przypadku Paczkomatów InPostu.

Źródło: Poczta Polska.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: