E-commerce

Największy w Polsce automat do wydawania paczek SwipBox stanął w Carrefourze

Grzegorz Ułan
Największy w Polsce automat do wydawania paczek SwipBox stanął w Carrefourze
8

To już prawdziwa inwazja automatów SwipBox, wcześniej informowałem Was o umowie DHL i Poczty Polskiej na stawianie ich w Biedronkach, dziś Carrefour poinformował o umowie ze SwipBox na stawianie ich automatów w swoich sklepach.

Jak informowałem Was kilka dni temu, SwipBox nawiązał współprace z DHL i Pocztą Polską na udostępnienie im swoich maszyn do wydawania paczek, które stawiają w Biedronkach, z którą to mają umowę na postawienie 2 tysiące takich automatów w ich sklepach. DHL korzysta już ze 150, a do końca roku chce podwoić tę liczbę, z kolei Poczta Polska ma 40, a planuje 200.

Michał Sacha, Dyrektor Marketingu, Digital, IT, E-commerce i Usług Finansowych Carrefour Polska:

Nawiązanie umowy ze SwipBox to kolejny krok na drodze budowania pozytywnych doświadczeń zakupowych klientów Carrefour. Obiekty handlowe są miejscami, gdzie coraz bardziej istotne dla współczesnych konsumentów stają się usługi dodatkowe i praktyczne rozwiązania pozwalające zaoszczędzić czas. W Carrefour mamy ambicje, aby zaspokajać również te potrzeby.

To niewielkie liczby w porównaniu z InPostem, który ma już prawie 5 tysięcy Paczkomatów, ale od czegoś trzeba zacząć, a będzie gdzie je stawiać, bo na horyzoncie pojawia się Carrefour, który dziś informuje, że również porozumiał się ze SwipBox na udostępnienie swoich sklepów na maszyny SwipBox.

Michał Czechowski, dyrektor zarządzający SwipBox Polska:

Naszym celem jest dobór takich lokalizacji, które są możliwie najbardziej dogodne dla odbiorców przesyłek. Sieć Carrefour zdecydowanie spełnia ten parametr. Proponowane przez nas rozwiązanie cieszy się zainteresowaniem ze strony konsumentów nie tylko ze względu na pełną wygodę w zakresie odbioru przesyłek. Automaty realnie przekładają się na korzyści dla całego sektora e-commerce. Wystarczy wspomnieć o skutecznej i szybkiej realizacji dostawy zamówienia, obniżeniu kosztów oraz redukcji negatywnego wpływu na środowisko.

Ani Carrefour, ani SwipBox nie podają na razie liczb, ile takich automatów zamierzają postawić, ale Carrefour chwali się, że w ich sklepie w CH Targówek, SwipBox postawił swój największy automat do wydawania paczek w Polsce. Mieści się w nim 100 skrytek na przesyłki, a co najważniejsze działać będzie na zasadzie otwartej, czyli będzie mogło z niego korzystać wiele firm kurierskich.

Źródło: Carrefour

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu