Ciekawe strony

Pierwsza polska "inteligentna" wyszukiwarka aukcji

Grzegorz Ułan
Pierwsza polska "inteligentna" wyszukiwarka aukcji
15

Chwilę po tym, jak pisaliśmy Wam o podobnym projekcie - Allehot.pl, otrzymaliśmy kilka próśb o opisanie podobnych pomysłów. Były jednak one tylko powieleniem poprzedniego, niewiele wnosiły do tematu. Inaczej jest trochę z nowym serwisem Loopa.eu, który postanowiliśmy Wam przybliżyć. Od razu po...


Chwilę po tym, jak pisaliśmy Wam o podobnym projekcie - Allehot.pl, otrzymaliśmy kilka próśb o opisanie podobnych pomysłów. Były jednak one tylko powieleniem poprzedniego, niewiele wnosiły do tematu. Inaczej jest trochę z nowym serwisem Loopa.eu, który postanowiliśmy Wam przybliżyć.

Od razu po wejściu na stronę wiemy, gdzie trafiliśmy, mamy samo okno z wyszukiwaniem, a dla osób, które chcą się na początek zapoznać z wyszukiwarką przygotowano mały tutorial.

Co najważniejsze, na stronie jest czysto, schludnie i przejrzyście, bez żadnych dodatkowych wodotrysków. Ale sprawdźmy ją w działaniu.

W okno wyszukiwania wpisujemy poszukiwany produkt, a następnie precyzujemy filtry, które nas najbardziej interesują. Do wyboru mamy - Jakość sklepu, opracowana na podstawie opinii użytkowników (między innymi Allegro czy Opineo), Kategoria szukanego produktu, Dni do końca danych aukcji oraz Ceny.

System przeszukał wszystkie dostępne aukcje według wybranego kryterium, w tym przypadku ceny i w tym miejscu mogłem przejść już do wyników wyszukiwania lub też doprecyzować wyniki na podstawie pozostałych filtrów.

Wybrałem jeszcze kategorię, jakość sklepu oraz dni do końca aukcji.

I tu pojawia się pierwszy zgrzyt. W wybranej opcji dni do końca aukcji (0-3) pokazało mi jeden produkt, z tym że jego aukcja zakończona została wczoraj o 16.

Na szczęście można powrócić do naszych wyników wyszukiwania i wybrać pozostałe opcje. Już w kategorii 3-7 dni znalazło istniejące aukcje.

Wróciłem jeszcze raz do wyszukiwarki, sprawdzić jedną ważną opcję, bo chyba nikt nie wpisuje samego HTC, jeśli interesuje go konkretny model. Wpisałem HTC ONE V, niestety z brakiem wyników wyszukiwania, mimo, że we wcześniejszym wyszukiwaniu, mniej precyzyjnym, pokazało co najmniej kilka aukcji z tym modelem.

Oczywiście projekt jest na razie w fazie beta, dopiero co wystartował i mimo tych błędów, na które ja zwróciłem uwagę, warto zapoznać się z tym serwisem. Po wyeliminowaniu tych niedociągnięć i dopracowaniu swojego pomysłu Loopa.eu może stać się przydatnym narzędziem do szybkiego wyszukiwania interesujących nas produktów bez konieczności przedzierania się przez niezliczone ilości wyników wyszukiwania w sklepach czy serwisach aukcyjnych.

Zadałem również pytanie twórcom serwisu, odnośnie tego, jakie serwisy aukcyjne przeszukuje ich system, oraz listę serwisów z rekomendacjami tychże aukcji. Oto cała odpowiedź na moje pytanie:

W obecnej wersji oferty aukcyjne pobieramy z Allegro, a opinie z Opineo i również z Allegro. Docelowo planujemy pobierać aukcje z Allegro, Świstak, Ebay i wszystkich portali aukcyjnych posiadających solidne API. Natomiast opinie chcemy pobierać z wielu platform, które nie koniecznie są związane tylko z aukcjami np.: Ceneo, Skąpiec, Nokaut, RzetelnaFirma

Do końca 2013 Q1 planujemy: zindeksować ok. 50% ofert z rynku aukcyjnego (obecnie mamy 2%). Będzie miało to olbrzymi wpływ na liczbę ofert możliwych do wyszukiwania. Ponadto planujemy również udostępnić statystyki z ocenami dla każdego obsługiwanego sklepu wraz z informacją o wszystkich loginach pod jakimi sklep sprzedaje. Równolegle będziemy rozwijać innowacyjny interfejs do wyszukiwania graficznego, dodając kolejne funkcjonalności ułatwiające podejmowanie decyzji zakupowych.

Dodatkowo do końca 2013 roku planujemy poszerzyć integrację o kolejne platformy między innymi pobierać oferty aukcyjne i oceny ze Świstak i Ebay oraz same oceny z Ceneo. Ponadto planujemy zbudowanie całego wachlarza promocji dla sklepów dbających o opinię ze strony klientów. Pragniemy stać się platformą, która pozwoli konkurować sklepom niekoniecznie ceną, ale przede wszystkim jakością obsługi klienta.

Tak więc wydaje mi się, że jest na co czekać, osobiście będę śledził na bieżąco postępy tego projektu. Jak dla mnie, zapowiada się ciekawie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu