Świat

Piękny projekt Flickr czyli The Commons

GM
Grzegorz Marczak
1

Piękno jest bardzo subiektywne, dla mnie często kojarzy się ona z obrazami z przeszłości - dlatego też moim zdaniem nowy projekt serwisu Flickr.com można określić tym przymiotnikiem. Nie będę ukrywał, że jestem "fanem" serwisu Flickr nie tylko za możliwości i funkcjonalności jakie daje ale...
Piękno jest bardzo subiektywne, dla mnie często kojarzy się ona z obrazami z przeszłości - dlatego też moim zdaniem nowy projekt serwisu Flickr.com można określić tym przymiotnikiem.

Nie będę ukrywał, że jestem "fanem" serwisu Flickr nie tylko za możliwości i funkcjonalności jakie daje ale również za styl prowadzenia biznesu i nie zapominanie o szczegółach (uwielbiam przeglądać blog flickra gdzie dość często publikowane są ciekawe zdjęcia na różnorodne tematy)

Przechodząc do samego projektu nazywa on się “The Commons” i jest współtworzony przez Fickr i Library of Congress. Oba te podmioty będą zbierać i publikować publicznie dostępne zdjęcia związane z ogólnie pojętą historią. Miejscem publikacji zbiorów będzie Flickr a właściwie specjalna sekcja na flickr znajdująca się pod adresem lickr.com/commons.

Z bloga serwisu dowiadujemy się, że w tej chwili katalog zdjęć przypisanych do projektu Commons zawiera już kilka tysięcy zdjęć, które można podziwiać i pomóc tagować (o co proszą autorzy projektu)

Wszystkich fanów historii pokazanej poprzez zdjęcia zachęcam do obejrzenia zasobów Commons w tej chwili są już pierwsze dwie kolekcje pokazujące czasy pomiędzy rokiem 1900 a 1940.


Projekt Commons czyli historia na zdjęciach

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu