Świat

9 USD za dostęp do 6,000 filmów online.

Grzegorz Marczak
4

Netflix.com to największa na świecie wypożyczalnia filmów online (dysponuje 90,000 tytułów na DVD). Filmy z Netflix dostarczane są klientom do domu w przeciągu jednego dnia roboczego od złożenia zamówienia (90% z 7 milionów klientów tej firmy mieszka w obszarze w którym jeden dzień roboczy jest wyst...

Netflix.com to największa na świecie wypożyczalnia filmów online (dysponuje 90,000 tytułów na DVD). Filmy z Netflix dostarczane są klientom do domu w przeciągu jednego dnia roboczego od złożenia zamówienia (90% z 7 milionów klientów tej firmy mieszka w obszarze w którym jeden dzień roboczy jest wystarczający na dostarczenie filmów).

Trzeba przyznać, że biznes stworzony przez Netflix to niedościgniony wzór biznesowy dla wielu naśladowców tej firmy. Oczywiście Netflix nie poprzestał na "tradycyjnej" wypożyczalni filmów i udostępnił też bibliotekę 6000 filmów które można oglądać online na komputerze. Do tej pory dostęp do filmów online był limitowany w zależności od planu subskrypcji od kilki do kilkunastu godzin.
Nadchodząca wypożyczalnia filmów online jaką planuje uruchomić apple w Itunes, zmobilizowała Netflix do zniesienia limitu dostępu do zasobów online od prawie najniższego abonamentu czyli 8,99 USD. W cenie tej od teraz klienci wypożyczalni będą posiadać możliwość wypożyczenia nielimitowanej ilości filmów DVD miesięcznie (dostarczanych za darmo do domu), oraz nielimitowany dostęp do ponad 6,000 filmów online. Dokładny cennik nowych subskrypcji został już opublikowany.

Bardzo jestem ciekawy jak na to zareagują użytkownicy i czy oferta Apple (niepotwierdzone ceny to od 3,99 USD za 24 godziny dostępu do filmu) przy nowym cenniku Netflix nie będzie musiał zostać bardzo szybko zweryfikowana ?

Swoją drogą można tylko pozazdrościć klientom Netflix tego co oferuje im ta firma (zarówno jeśli chodzi o filmy DVD jak i dostęp online).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu