Świat

Ranking blogów IZEARanks u nas też by się przydał

Grzegorz Marczak
6

IZEARanks.com to kolejny serwis twórców kontrowersyjnego PayParPost (W payperpost można zarabiać na pisaniu sponsorowanych treści). IZEARanks to dość dobrze zrobiony wizualnie ranking blogów. Nie należy jednak nastawiać się w serwisie tym znajdziemy skomplikowane algorytmy oceniające wartość i p...

IZEARanks.com to kolejny serwis twórców kontrowersyjnego PayParPost (W payperpost można zarabiać na pisaniu sponsorowanych treści).

IZEARanks to dość dobrze zrobiony wizualnie ranking blogów. Nie należy jednak nastawiać się w serwisie tym znajdziemy skomplikowane algorytmy oceniające wartość i popularność bloga. W IZEARanks mamy do czynienia z twardymi danymi dotyczącymi oglądalności. Każdy blog, który chce znaleźć się w rankingu musi zainstalować skrypt zliczający odsłony i unikalnych użytkowników.
Niestety IZEARanks spotkała się z chłodnym przyjęciem u niektórych opiniotwórczych i liczących się blogów, wynika to głównie z tego, że serwis ten jest kojarzony z payperpost - który nie ma najlepszych opinii i niedawno został dość mocno skarcony za swoje praktyki przez google.

Kompletnie abstrahując od tego czy IZEARanks będzie w stanie przełamać niechęć znanych blogów czy nie wydaje mi się, że i u nas przydał by się taki serwis.

Zamiast tworzyć mało skuteczne algorytmy moglibyśmy porównać twarde dane na temat oglądalności blogów w Polsce (no i były by one bardziej trafne niż meagapnelowe zgadywanki).

Jeśli jestem już przy temacie statystyk stron internetowych to zawsze zastanawiałem się kiedy google doda do swojego systemu (goolge analytics) opcję upublicznienia swoich danych budując w ten sposób jeden z najdokładniejszych rankingów w internecie?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu