Mobile

Ta nawigacja pozwala na planowanie całej podróży na komputerze

Konrad Kozłowski
32

Nawigowanie na drodze do kurortu zmieniło się diametralnie. Obracanie papierowej mapy, sprawdzanie dodatkowych stron ze zbliżeniem i wypytywanie przechodniów o drogę - pamiętacie to jeszcze? Nawigacje GPS zmieniły wszystko, a teraz cieszą każde usprawnienia pozwalające korzystać z nich jeszcze wygodniej. Firma Sygic wprowadziła bardzo istotną nowość w swoich produktach - planowanie trasy jest jeszcze łatwiejsze niż wcześniej.

Sygic pozwala zaplanować trasę na komputerze i przekazać ją do nawigacji

Rozwiązanie jest bardzo proste w obsłudze - odwiedzając stronę maps.sygic.com macie do dyspozycji typowy serwis z mapami i nawigacją, gdzie bez problemu będziecie dobierać punkty, przez które pragniecie przejechać. Nawigacja będzie sugerować drogi alternatywne, więc możecie skorzystać z tej opcji i wybrać inną, tę bardziej Wam odpowiadającą. Cały proces kończymy podając adres e-mail, na który zostanie wysłany stosowny link ukryty pod przyciskiem "Rozpocznij nawigację". Nie musi to być oczywiście tylko przejazd z punktu do punktu, bo w ten sam sposób można zaplanować wycieczkę po mieście itp.

W praktyce oznacza to, że kiedy ktoś zaplanuje trasę w Sygic Maps, następnie wysyła ją na swój adres e-mail. Kiedy może wyruszać w podróż, po prostu otwiera tę wiadomość w swoim telefonie komórkowym i uruchamia nawigację za pomocą przycisku. Trasa zostanie otwarta wprost w aplikacji Sygic GPS Navigation użytkownika, dzięki czemu ten może od razu ruszać w trasę, bez dalszego planowania czegokolwiek – mówi Lukas Nevosad, VP Travel w Sygic.

Sygic nie jest oczywiście jedyną firmą, która taką funkcję oferuje. Nie mógłbym udawać, że zaplanowanej trasy na komputerze w Mapach Google nie przekażemy wygodnie na telefon - przycisk "Wyślij na telefon" jest jednym z najważniejszych elementów interfejsu. Jest zaraz pod ręką, wśród innych ważnych funkcji Map Google.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu