Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Mobile

Ta nawigacja pozwala na planowanie całej podróży na komputerze

32

Nawigowanie na drodze do kurortu zmieniło się diametralnie. Obracanie papierowej mapy, sprawdzanie dodatkowych stron ze zbliżeniem i wypytywanie przechodniów o drogę - pamiętacie to jeszcze? Nawigacje GPS zmieniły wszystko, a teraz cieszą każde usprawnienia pozwalające korzystać z nich jeszcze wygodniej. Firma Sygic wprowadziła bardzo istotną nowość w swoich produktach - planowanie trasy jest jeszcze łatwiejsze niż wcześniej.

Sygic pozwala zaplanować trasę na komputerze i przekazać ją do nawigacji

Rozwiązanie jest bardzo proste w obsłudze - odwiedzając stronę maps.sygic.com macie do dyspozycji typowy serwis z mapami i nawigacją, gdzie bez problemu będziecie dobierać punkty, przez które pragniecie przejechać. Nawigacja będzie sugerować drogi alternatywne, więc możecie skorzystać z tej opcji i wybrać inną, tę bardziej Wam odpowiadającą. Cały proces kończymy podając adres e-mail, na który zostanie wysłany stosowny link ukryty pod przyciskiem "Rozpocznij nawigację". Nie musi to być oczywiście tylko przejazd z punktu do punktu, bo w ten sam sposób można zaplanować wycieczkę po mieście itp.

W praktyce oznacza to, że kiedy ktoś zaplanuje trasę w Sygic Maps, następnie wysyła ją na swój adres e-mail. Kiedy może wyruszać w podróż, po prostu otwiera tę wiadomość w swoim telefonie komórkowym i uruchamia nawigację za pomocą przycisku. Trasa zostanie otwarta wprost w aplikacji Sygic GPS Navigation użytkownika, dzięki czemu ten może od razu ruszać w trasę, bez dalszego planowania czegokolwiek – mówi Lukas Nevosad, VP Travel w Sygic.

Sygic nie jest oczywiście jedyną firmą, która taką funkcję oferuje. Nie mógłbym udawać, że zaplanowanej trasy na komputerze w Mapach Google nie przekażemy wygodnie na telefon - przycisk "Wyślij na telefon" jest jednym z najważniejszych elementów interfejsu. Jest zaraz pod ręką, wśród innych ważnych funkcji Map Google.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: