Mobile

PhotoMath - skanuj równania matematyczne i błyskawicznie poznawaj wynik

Konrad Kozłowski
PhotoMath - skanuj równania matematyczne i błyskawicznie poznawaj wynik
42

Przy takim tempie rozwoju aplikacji mobilnych można było się domyślać, że kiedyś do tego dojdzie. Wynik równania w ciągu kilku sekund po zeskanowaniu go przy użyciu naszego smartfona? Koszmary nauczycieli zaczynają stawać się rzeczywistością. Najpierw Internet w komórkach, później aplikacja Wolfr...

Przy takim tempie rozwoju aplikacji mobilnych można było się domyślać, że kiedyś do tego dojdzie. Wynik równania w ciągu kilku sekund po zeskanowaniu go przy użyciu naszego smartfona? Koszmary nauczycieli zaczynają stawać się rzeczywistością.

Najpierw Internet w komórkach, później aplikacja Wolfram, a teraz PhotoMath - życie uczniów staje się coraz łatwiejsze, co nie znaczy, że lepsze. Odstawmy jednak takie rozwiażania na bok, ponieważ jak zawsze medal ma dwie strony, a PhotoMath może bezsprzecznie pomóc wielu osobom.

Czym jest PhotoMath? Jest to aplikacja dostępna aktualnie na iOS i Windows Phone, choć użytkownicy Androida nie zostali całkowicie pominięci i zapomniani, ponieważ zapowiedziane zostało udostępnienie aplikacji na początku przyszłego roku. Na co pozwala? Korzystając z kamery naszego smartfona skanujemy równania matematyczne, czekamy krótką lub dłuższą chwilę, by przed naszymi oczami znalazł się ostateczny wynik.

Jeżeli liczyliście na to, że aplikacja pokaże także krok po kroku sposób rozwiązania równania to dobrze trafiliście - PhotoMath oferuje także i to! Każde zeskanowane rozwiązanie zapisywane jest w aplikacji i możemy wrócić do niego w dowolnej chwili i ponownie przejrzeć rozwiązanie rozpisane krok po kroku.

Jak na razie aplikacja nie wspiera pisma odręcznego - przynajmniej tak twierdzi jej autor, ale jeśli równanie napisane będzie wystarczająco wyraźnie, to całkiem możliwe jest że aplikacja sobie z nim poradzi. Jakie znaki są rozpoznawane przez PhotoMath? Standardowe znaki działań matematycznych, ułamki (także dziesiętne), potęgi oraz pierwiastki oraz proste równania.

Podczas kilku przeprowadzonych przeze mnie prób aplikacja zdołała wyświetlić wynik tych łatwiejszyc równań nawet po sekundzie od zeskanowania, zaś w sytucjach gdy równanie było znacznie bardziej skomplikowane należało poczekać kilka sekund. Zdarzyło się również, że wynik nie został wyświetlony i dotyczy to zarówno zadań wyświetlonych na ekranie komputera, jak i tych na kartce.

To nie jest pierwsza tego typu aplikacja od MicroBlink, ponieważ firma działająca od dwóch zdążyła zaprezentować PhotoPay - aplikację skanującą i analizującą rachunki, co umożliwia szybkie wykonanie przelewu bankowego. Tym razem jednak ich produkt trafi zdecydowanie do szerszego grona odbiorców;)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu