Świat

Petycja do Google - zróbcie konkurencję dla Ebay!

Grzegorz Marczak
Petycja do Google - zróbcie konkurencję dla Ebay!
37

Autorem poniższego tekstu jest Paweł Meyer Co by było gdyby Google chciało wejść na rynek aukcji internetowych? Pewnie w krótkim czasie odebrał by znaczną cześć obrotu takim potentatom na świecie jak eBay a w Polsce takim jak Allegro. Ciekawa petycja pojawiła się na stronie googleauctionsite.net Pe...

Autorem poniższego tekstu jest Paweł Meyer
Co by było gdyby Google chciało wejść na rynek aukcji internetowych? Pewnie w krótkim czasie odebrał by znaczną cześć obrotu takim potentatom na świecie jak eBay a w Polsce takim jak Allegro. Ciekawa petycja pojawiła się na stronie googleauctionsite.net Petycja ta jest skierowana do Google aby uruchomił on serwis aukcyjny taki jak eBay. Ważnym argumentem poruszanym przez ex-userów eBay'a jest fakt, że eBay chce aby wszyscy użytkownicy eBay'a korzystali z systemu PayPal.

Reasons why we are not happy with Ebay include the current situation regarding Paypal, whereby Ebay is now forcing all sellers to offer Paypal to buyers as from the end of April 2008.

O ile szansa na to, że Google stworzy swój serwis aukcyjny jest wg mnie niewielka, to jednak w przyszłości możemy sie spodziewać, że powstanie serwis aukcji internetowych sygnowany marką Google. Biorąc pod uwagę fakt, że narzędzia Google takie jak Dokumenty, Kalendarz, Notatnik i inne to początek drogi Google w walce narzędziami Microsfotu typu MS Office czy Outlook, droga w kierunku stworzenia serwisu aukcyjnego wydaje się być nieunikniona.

A teraz uwolnijmy wodze fantazji, za kilka lat logujemy się do naszego serwisu Google. Sprawdzamy pocztę, czytamy najnowsze wersje dokumentów, sprawdzamy kto co nowego napisał w newsgrupach no i sprawdzamy czy ktoś nie zalicytował w naszej aukcji - oczywiście w systemie aukcyjnym marki Google. I to wszystko za pomocą jednego konta w Google i bez wychodzenia poza domenę google.com.

Autorem powyższego tekstu jest Paweł Meyer

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleEBay