Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Płatności

PayU udostępnia Android Pay sprzedawcom internetowym

GU
Grzegorz Ułan
25

Dostaliśmy właśnie na email wiadomość, że PayU został partnerem Google w kwestii wdrażania płatności Android Pay w polskich sklepach. To powinno napędzić popularność tej aplikacji, a co najważniejsze, zmusić polskie banki do szybszego wdrożenia Android Pay i udostępnienia go swoim klientom.

Sprzedawcy, którzy współpracują z PayU będą mogli dodać tę formę płatności w swoich aplikacjach mobilnych wykonując prostą integrację (SDK).

Spencer Spinnell, Director of Business Development, Google:

Chcemy, aby płatności w aplikacji były proste dla wszystkich, dlatego wybraliśmy PayU jako naszego partnera w zakresie wdrażania Android Pay na rynku e-commerce w Polsce. Sprzedawcy internetowi dołączą do ponad 400 tys. punktów sprzedaży w Polsce, gdzie kupujący mogą bezproblemowo zapłacić, dotykając ekranu telefonu z systemem Android.

Do tej pory tylko 4 banki udostępniły w Polsce Android Pay swoim klientom - Alior Bank, BZ WBK i T-Mobile Usługi Bankowe oraz ostatnio Nest Bank. Prace wdrożeniowe trwają w mBanku oraz ING Bank Śląski. Myślę, że ta wiadomość powinna przyspieszyć te prace.

Mario Shiliashki, Prezes i Dyrektor Generalny (CEO) PayU na region EMEA:

Polski rynek jest doskonałym miejscem do wdrażania innowacyjnych rozwiązań finansowych. Nowe produkty i usługi związane z płatnościami są w Polsce bardzo szybko przyswajane przez konsumentów. Jako PayU chcemy stworzyć dla wszystkich kupujących on-line środowisko, w którym będą mogli zawsze i wszędzie korzystać z najnowszych i najwygodniejszych form płatności, również mobilnych. Android Pay jest jednym z najlepszych przykładów takich płatności, dlatego jestem przekonany, że współpraca Google z PayU zaowocuje bardzo dobrymi wynikami w m-commerce.

To też dobra wiadomość dla właścicieli sklepów, dzięki temu znacznie powinna im wzrosnąć sprzedaż w kanale mobilnym, oczywiście w parze ze stopniowym zwiększaniem liczby banków, które wdrożą u siebie Android Pay.

Aktualizacja

W Google Play pojawiła się już aktualizacja aplikacji Allegro z obsługą Android Pay.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: