Płatności i bankowość

PayU udostępnia Android Pay sprzedawcom internetowym

GU
Grzegorz Ułan
25

Dostaliśmy właśnie na email wiadomość, że PayU został partnerem Google w kwestii wdrażania płatności Android Pay w polskich sklepach. To powinno napędzić popularność tej aplikacji, a co najważniejsze, zmusić polskie banki do szybszego wdrożenia Android Pay i udostępnienia go swoim klientom.

Sprzedawcy, którzy współpracują z PayU będą mogli dodać tę formę płatności w swoich aplikacjach mobilnych wykonując prostą integrację (SDK).

Spencer Spinnell, Director of Business Development, Google:

Chcemy, aby płatności w aplikacji były proste dla wszystkich, dlatego wybraliśmy PayU jako naszego partnera w zakresie wdrażania Android Pay na rynku e-commerce w Polsce. Sprzedawcy internetowi dołączą do ponad 400 tys. punktów sprzedaży w Polsce, gdzie kupujący mogą bezproblemowo zapłacić, dotykając ekranu telefonu z systemem Android.

Do tej pory tylko 4 banki udostępniły w Polsce Android Pay swoim klientom - Alior Bank, BZ WBK i T-Mobile Usługi Bankowe oraz ostatnio Nest Bank. Prace wdrożeniowe trwają w mBanku oraz ING Bank Śląski. Myślę, że ta wiadomość powinna przyspieszyć te prace.

Mario Shiliashki, Prezes i Dyrektor Generalny (CEO) PayU na region EMEA:

Polski rynek jest doskonałym miejscem do wdrażania innowacyjnych rozwiązań finansowych. Nowe produkty i usługi związane z płatnościami są w Polsce bardzo szybko przyswajane przez konsumentów. Jako PayU chcemy stworzyć dla wszystkich kupujących on-line środowisko, w którym będą mogli zawsze i wszędzie korzystać z najnowszych i najwygodniejszych form płatności, również mobilnych. Android Pay jest jednym z najlepszych przykładów takich płatności, dlatego jestem przekonany, że współpraca Google z PayU zaowocuje bardzo dobrymi wynikami w m-commerce.

To też dobra wiadomość dla właścicieli sklepów, dzięki temu znacznie powinna im wzrosnąć sprzedaż w kanale mobilnym, oczywiście w parze ze stopniowym zwiększaniem liczby banków, które wdrożą u siebie Android Pay.

Aktualizacja

W Google Play pojawiła się już aktualizacja aplikacji Allegro z obsługą Android Pay.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu