Płatności i bankowość

Klienci Alior Banku od 24 do 27 marca bez dostępu do bankowości

Grzegorz Ułan
Klienci Alior Banku od 24 do 27 marca bez dostępu do bankowości
21

W spory zapas cierpliwości muszą uzbroić się przed następnym weekendem klienci Alior Banku. Bank ten wyłącza systemy informatyczne, co jest wynikiem operacyjnego zakończenia połączenia z Bankiem BPH, wiązać się to będzie z ograniczeniami w dostępie do produktów i usług bankowych dla klientów Alior Banku oraz Biura Maklerskiego.

Wyłączenie nastąpi za tydzień w piątek o 23, ponowne uruchomienie ma nastąpić w poniedziałek o 6 rano.

Od piątku, od 24 marca br. od godz. 23:00 niedostępne będą systemy bankowości internetowej i mobilnej Alior Banku. Klienci nie będą mogli realizować przelewów, płatności internetowych ("Płacę z Alior Bankiem"), płatności BLIKiem, ani korzystać z innych usług bankowości elektronicznej. Niedostępne będą również usługi Kantoru Walutowego, Biura Maklerskiego, T-Mobile Usługi Bankowe oraz HAIZ. Bank nie będzie obsługiwał wniosków internetowych dotyczących sprzedaży produktów, płatności i sprzedaży ratalnej w internecie i sklepach tradycyjnych.

Co będzie działać? Będzie można płacić w sklepach czy punkatach usługowych kartami płatniczymi, a także wypłacać środki z bankomatów. Więc dużego dramatu nie ma, a jeśli planujecie w tym czasie jakieś operacje w bankowości elektronicznej lepiej zrobić to wcześniej. Jeśli jesteście klientami Alior Banku, dotychczasowi klienci Banku BPH, już od 14:30 24 marca nie będę mogli korzystać z systemu transakcyjnego. Od poniedziałku 27 marca natomiast, od 6 rano będą się już logować do systemów bankowości internetowej i mobilnej Alior Banku.

Nie chcę tu od razu nakreślać czarnego scenariusza, ale na poniedziałek też bym nie odkładał jakiś operacji, które musicie wykonać. Znane są przypadki, iż nawet w krócej planowanych wyłączeniach i przy zwykłych pracach konserwacyjnych, zdrzały się przedłużające się problemy klientów niektórych banków.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

awariaAlior Bank