Felietony

Payleven wchodzi do Polski! Sklepy mogą teraz przyjmować płatności kartą za pomocą smartfona lub tabletu

Marcin Kamiński
Payleven wchodzi do Polski! Sklepy mogą teraz przyjmować płatności kartą za pomocą smartfona lub tabletu
29

Już kilka miesięcy temu zapowiadaliśmy na AntyWeb uruchomienie w naszym kraju usługi Payleven, pozwalającej z użyciem smartfona lub tabletu dokonać płatności kartą kredytową. Dzisiaj możemy już oficjalnie potwierdzić obecność technologii autorstwa Rocket Internet w Polsce – oprócz nas z mobilnego sy...

Już kilka miesięcy temu zapowiadaliśmy na AntyWeb uruchomienie w naszym kraju usługi Payleven, pozwalającej z użyciem smartfona lub tabletu dokonać płatności kartą kredytową. Dzisiaj możemy już oficjalnie potwierdzić obecność technologii autorstwa Rocket Internet w Polsce – oprócz nas z mobilnego systemu płatności korzystać mogą również między innymi Niemcy, Brytyjczycy i Włosi.

Mobilne płatności kartami za pomocą smartfona i tabletu to ciekawie zapowiadający się system, rodzący jednak jeszcze sporo obaw wśród użytkowników. Polacy będą mogli przekonać się sami jak działa jedna z tego typu usług, a to dzięki uruchomieniu w naszym kraju serwisu Payleven.

Znana już na zachodzie technologia to tak naprawdę przenośny terminal płatniczy – po rejestracji na stronie internetowej i pobraniu aplikacji dostępnej na systemy iOS i Android, należy zweryfikować swoje konto (prywatne lub firmowe). Wówczas za pośrednictwem tradycyjnej poczty otrzymamy czytnik doczepiany do telefonu lub tabletu - to on umożliwi sczytywanie kart płatniczych i generowanie przelewów.

Rozwiązanie typu Payleven powinno przypaść do gustu szczególnie małym i średnim przedsiębiorcom, a także sklepom internetowym. Zamiast kupować tradycyjny i drogi terminal płatniczy do kart kredytowych, teraz można za darmo pobrać aplikację na telefon lub tablet i z pomocą doczepionego czytnika przyjmować od klientów płatności kartą. W aplikacji mobilnej znajdą oni historię transakcji, reklamacji i zwrotów oraz opcję wysłania potwierdzenia przelewu drogą mailową.

Dodatkowymi zaletami usługi Payleven, szczególnie dla mniejszych sklepów, jest brak stałych opłat i stosunkowo niewielkie stawki prowizyjne dla korzystanie z technologii - 2,95% plus 37 groszy za transakcję kartą płatniczą. Wygląda więc na to, że Payleven to nie tylko ciekawostka technologiczna, ale naprawdę ciekawa oferta dla małych przedsiębiorców.

Czy faktycznie tak będzie? Z pewnością okaże się za kilka kolejnych miesięcy, tymczasem jesteśmy ciekawi - czy Wy nie mielibyście obaw przed skanowaniem Waszej karty płatniczej przez czytnik doczepiony do iPhone'a? Ja obawiam się, że miałbym jednak mimo wszystko mało zaufania do wykorzystania takiego rozwiązania po raz pierwszy...

Źródło: TechCrunch

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu