Filmy

Patryk Vega zapowiada anglojęzyczny film o Putinie

Piotr Kurek
Patryk Vega zapowiada anglojęzyczny film o Putinie
14

Patryk Vega zapowiada swój pierwszy anglojęzyczny film. Reżyser tym razem na tapet bierze biografię Władimira Putina i jego drogę od wicemera Petersburga do bycia prezydentem największego państwa na świecie.

Patryka Vegi nie trzeba specjalnie przedstawiać. Reżyser, który zasłynął wieloma "wątpliwej jakości" hitami, jakiś czas temu zapowiedział koniec kariery w Polsce. Chcąc skupić się na rynkach zagranicznych i szukając nowych widzów porzuca rodzimy rynek i zmierza do Hollywood. I choć w międzyczasie pojawiły się informacje, że Vega ma w przygotowaniu jeszcze jeden polski film o nieżyjącym już dziennikarzu Kamilu Durczoku, poznaliśmy właśnie pierwsze szczegóły na temat jego anglojęzycznego debiutu. Wcześniej widzowie będą mieli okazję obejrzeć "Autobiografię" - to ten film, według Vegi, ma być jego ostatnim projektem po polsku.

Jak informuje The Hollywood Reporter anglojęzyczny film Patryka Vegi opowiadać będzie życie... Władimira Putin. Tak, prezydenta Rosji - Władimira Putina. Jak podaje serwis, reżyser chce skupić się na życiorysie Putina opowiadając jego historię z czasów bycia wicemerem Petersburga, w którym miał zbudować mafijny układ i kierować światkiem przestępców składającym się z członków służb i przestępców. Film opowie drogę Putina do najwyższego szczebla władzy i poruszy także wątki związane z napaścią Rosji na Ukrainę.

The Vor in Law - film Patryka Vegi o drodze Putina władzy

Co ciekawe, Vega w roli Putina ma widzieć znanego aktora o renomie międzynarodowej. W pozostałych bohaterów mieliby się wcielić europejscy aktorzy, którzy mieliby lepiej wczuć się w swoje role. Rozpoczęcie zdjęć planowane jest dopiero na przyszły rok. Vega chce kręcić "The Vor in Law" w Polsce, na Litwie i Malcie. Budżet produkcji ma zamknąć się w 12 milionach dolarów pochodzących od prywatnych inwestorów.

Na ten moment nie wiadomo kiedy biografia Putina w wykonaniu Patryka Vegi trafi do kin. Nie da się jednak ukryć, że obraz ten przyciągnie uwagę wszystkich - nie tylko ze względu na samą osobę prezydenta Rosji, ale na tematy, które Vega chce w nim poruszać.

Stock Image from Depositphotos

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news