Zapowiedzi gier

Path of Exile 2 zbliża się wielkimi krokami. Oto, co już wiemy o grze.

Błażej Wojciechowski
Path of Exile 2 zbliża się wielkimi krokami. Oto, co już wiemy o grze.
3

O oryginalnym Path of Exile powiedziano już chyba wszystko. Znacznie trudniejsze jest wyłowienie istotnych informacji na temat Path of Exile 2. Właśnie dlatego zapraszamy Was do zapoznania się z zestawieniem dotychczasowych newsów dotyczących tego tytułu.

Path of Exile 2 – Wszystko, co wiemy (data premiery, co gra zaoferuje, model dystrybucji itp.)

Świat gier typu ARPG cieszy się rosnącą popularnością, a fani gatunku mają powody do radości. Diablo 4 w końcu pojawiło się w sklepach, ale to nie koniec dobrych wiadomości. Być może już niedługo doczekamy się premiery jednego z najbardziej oczekiwanych Action Role Play Game, czyli Path of Exile 2. To kontynuacja uwielbianego przez wielu graczy tytułu free-to-play, który debiutował w 2013 roku. Czytając ten artykuł, dowiecie się wszystkiego, co wiemy na temat Path of Exile 2, w tym daty premiery i szczegółów rozgrywki.

O oryginalnym Path of Exile powiedziano chyba wszystko. Gra ma już przecież aż 10 lat. Znacznie trudniejsze jest wyłowienie istotnych informacji na temat rozwoju Path of Exile 2, czyli jej kontynuacji. Właśnie dlatego zapraszamy Was do zapoznania się z zestawieniem dotychczasowych newsów dotyczących tego tytułu.

Data premiery Path of Exile 2

Jednym z najbardziej palących pytań dotyczących Path of Exile 2 jest oczywiście data premiery. Pierwsza część gry zadebiutowała w 2013 roku. Od tamtej pory gracze z utęsknieniem czekają na jej kontynuację. Premiera Path of Exile 2 była już kilkukrotnie przekładana, co wywołało pewne niepokoje wśród fanów. Pierwotnie jej wydanie zaplanowano na 2022 roku, jednak ostatecznie okazało się to niemożliwe. Obecnie mówi się o premierze w 2023 roku, ale konkretna data nie została doprecyzowana. Pojawiło się jednak światełko w tunelu. Studio Grinding Gear Games obiecało, że podczas wydarzenia ExileCon 2023, które odbędzie się w dniach 29-30 lipca poznamy konkretne informacje na temat premiery.

Czym jest Path of Exile 2?

Choć nazwa sugeruje, że Path of Exile 2 będzie pełnoprawnym sequelem, tak naprawdę nie będzie to chyba typowa kontynuacja. Wiele wskazuje, że będzie to coś na kształt patcha lub DLC oryginału. Początkowo "dwójka" nosiła ona tytuł roboczy "Path of Exile 4.0", co daje nam pewne wyobrażenie o tym, jaką formę może przybrać ten tytuł. Path of Exile 2 ma dzielić "endgame" z pierwszą częścią gry. Jedną z najważniejszych informacji dla graczy, którzy zainwestowali w Path of Exile, jest fakt, że wszystkie zakupy dokonane w pierwszej części gry będą dostępne również w Path of Exile 2. Nie musicie się więc martwić się o utratę postępu czy przedmiotów.

Wygląda na to, że gracze, którzy pobrali Path of Exile ze Steama, Epic Games Store lub posiadają konsolową wersję gry na PS4 i Xbox One, będą mieć automatyczny dostęp do Path of Exile 2.

Nowe wątki fabularne w Path of Exile 2

Path of Exile 2 wprowadzi do zabawy całkowicie nowy, siedmioczęściowy wątek fabularny, który uzupełni oryginalną rozgrywkę. Akcja rozgrywa się 20 lat po wydarzeniach opisanych w "jedynce". W tym czasie rozpoczęto odbudowę świata po śmierci Kitavy i jego boskich towarzyszy. Niestety, pokój w krainie Wraeclast jest zagrożony, gdyż nowe postaci zaczynają dążyć do zdobycia władzy. Dodane wątki to ciekawe rozwinięcie "lore" gry, które nie wpłyną na "endgame". Wspólny świat będzie dostępny zarówno dla graczy Path of Exile, jak i Path of Exile 2.

Nowe postaci w Path of Exile 2

W świecie Path of Exile 2 gracze będą mieli okazję poznać nowe postaci i podjąć walkę przeciwko tym, którzy zagrażają harmonii fantastycznego świata. Fabuła ma skupiać się na mniejszej skali wydarzeń w porównaniu do poprzedniej części, jedna. Wybór bohatera ma być istotny dla tego, jak ułoży się rozgrywka. Istnieje wiele klas postaci do wyboru, a każda z nich ma swoje własne cele, motywacje i unikalne cechy. Decyzje podejmowane przez gracza będą miały wpływ na rozwój fabuły i losy bohatera.

Znamy już 3 nowe klasy Rangerów!

W sieci pojawia się coraz więcej przecieków na temat nowości w Path of Exile 2. Serwis Ginx.tv zdradził więcej szczegółów na temat nowych klas postaci. Fani gry będą mieli w czym wybierać!

Klasy Ascendancy w Path of Exile są zaawansowanymi podklasami, które dostarczają unikalnych umiejętności i zdolności wzmacniających podstawowe cechy postaci. Wraz z premierą nowej gry deweloperzy planują gruntowną przebudowę obecnego systemu. W planach jest wprowadzenie 19 nowych klas Ascendancy, które oferują unikalne umiejętności, zdolności i style gry.

Obecnie wiemy o siedmiu nowych klasach Ascendancy w Path of Exile 2, które reprezentują nowe możliwości personalizacji. W PoE 2 zostanie wprowadzony nowy system, chociaż szczegóły na razie pozostają nieujawnione. Wiemy natomiast o 3 nowych klasach Ascendancy dla klasy Ranger. To: Beastmaster, Survivalist i Tactician. Beastmaster wprowadza nową mechanikę przeobrażania. Survivalist oferuje unikalne zdolności, takie jak dodawanie całych gemów umiejętności do broni, które prawdopodobnie skalują się z poziomem postaci. Tactician wyróżnia się taktycznymi ciosami, supersilnymi totemami i efektywną kontrolą nad różnymi typami przeciwników.

Szczegóły dotyczące nowych klas Ascendancy mogą ulec zmianie, a informacje na ten temat pochodzą głównie od youtubera Talkative Tri, który dostarczył szczegółowe wyjaśnienia na temat nowości.

Rozgrywka w Path of Exile 2

Jednym z głównych nowych elementów rozgrywki ma być rozszerzona mechanika rozwoju postaci. W Path of Exile 2 zostanie przeprojektowany system zdobywania umiejętności, a także drzewko pasywnych umiejętności. Gracze mają zyskać większą swobodę w budowaniu bohaterów i dostosowywaniu ich do swojego stylu gry. Dodatkowo, wprowadzonych zostanie 19 nowych klas postaci, które umożliwią jeszcze bardziej zróżnicowane i potężne łączenie umiejętności. Pojawią się również nowe przedmioty. Nie zabraknie w nich slotów na "gemy". Ich łączenie w obrębie jednego przedmiotu może objąć nawet 6 różnych elementów. W Path of Exile 2 zostanie wprowadzony również nowy system rozbudowy i modyfikowania przedmiotów. Ulepszenia pozwolą uzyskać lepsze statystyki i zdobyć bonusy.

Czy warto czekać na Path of Exile 2?

Choć pierwotnie miała to być jedynie duża aktualizacja oryginalnej gry, Path of Exile 2 rozwija się w coś znacznie większego, bardziej rozbudowanego, a tym samym... intrygującego. Na podstawie dostępnych informacji można spodziewać się nowej historii, rozszerzonego systemu budowania postaci oraz tego samego "endgame", które znamy z pierwszej części gry. Choć brakuje nam jeszcze dokładnej daty, wiele wskazuje na to, że w Path of Exile 2 zagramy jeszcze w tym roku. Po wielu opóźnieniach, gracze mają nadzieję, że podczas tegorocznego ExileCon otrzymamy finalną datę premiery. Będziemy dawać znać, gdy tylko dowiemy się czegoś więcej!

Path of Exile 2 na żywo

Grinding Gear Games w nadchodzących miesiącach szykuje dla graczy sporo niespodzianek. Najważniejszym punktem w kalendarzu twórców jest tegoroczna ExileCon. Spotkanie fanów odbędzie się w Auckland w Nowej Zelandii pod koniec miesiąca. Oprócz zapowiedzi kolejnego rozszerzenia, uczestnicy konferencji będą mieli okazję do sprawdzenia najnowszych postępów w produkcji Path of Exile 2.

Od dłuższego czasu zespół Grinding Gear Games regularnie dostarcza fanom drobnych newsów na temat Path of Exile 2. W tym roku jednak gracze dostali jednak nieco więcej konkretów, w tym zapowiedź z Summer Game Fest. Następnym punktem na trasie twórców będzie Gamescom, który odbędzie się w dniach 23-27 sierpnia w Kolonii, w Niemczech. Z kolei Amerykanie będą mogli odwiedzić PAX West w Seattle. Konferencja odbędzie na początku września. Wprawdzie na miejscu nie odbędą się spotkania z fanami czy inne specjalne wydarzenia, zespół stojący za tym tytułem zapowiada jednak możliwość wypróbować demo Path of Exile 2. Będzie to również sposobność na odbycie rozmów deweloperami. Warto również podkreślić, że Grinding Gear Games nie zapomina o pierwotnej odsłonie gry. Już teraz zaplanowano podobno szereg eventów związanych z "jedynką".

Aktualizacjka: 19.07.2023

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu