Polska

Microsoft robi to dobrze w Polsce

Jakub Szczęsny
Microsoft robi to dobrze w Polsce
37

A gdybym powiedział Wam, że Microsoft pomaga Polsce w rozwoju społeczeństwa i gospodarki? Nie uwierzylibyście? Cóż, zrobilibyście bardzo duży błąd, bowiem gigant naprawdę przykłada się do tego, by było nam zwyczajnie lepiej - a szczególnie naszym dzieciom. Inwestycje w polską edukację, warsztaty, ro...

A gdybym powiedział Wam, że Microsoft pomaga Polsce w rozwoju społeczeństwa i gospodarki? Nie uwierzylibyście? Cóż, zrobilibyście bardzo duży błąd, bowiem gigant naprawdę przykłada się do tego, by było nam zwyczajnie lepiej - a szczególnie naszym dzieciom. Inwestycje w polską edukację, warsztaty, rozwój osobisty, oprogramowanie. Suma wszystkich przedsięwzięć Microsoftu, w których wsparł on urzędy oraz szkoły osiągnęła aż 478 milionów złotych.

Microsoft mocno zaangażował się w zwiększaniu szans rozwoju Polaków - zaczynając od najniższych szczebli gospodarki, kończąc na studiach wyższych. Największą uwagę w roku 2014 przywiązywano do edukacji, gdzie skupiano się na jej unowocześnieniu i wdrożeniu rozwiązań chmurowych. W wyniku tego przekazano materiały, usługi oraz oprogramowanie warte 297 milionów złotych. Bardzo ważne dla Microsoftu są "szkoły w chmurze", dzięki którym zarządzanie nauczaniem dzieci młodzieży ma szansę wskoczyć na wyższy poziom. Za najlepszy przykład takiej placówki dydaktycznej można uznać Szkołę Podstawową nr 3 w podwarszawskich Ząbkach, która jako pierwsza w Polsce otrzymała tytuł "Szkoły w chmurze".

Gigant podaje, że dzięki wsparciu Microsoftu, stopa bezrobocia studentów, którzy skorzystali z pomocy jest bliska 0%. W roku 2014 pobrali oni licencje na kwotę 61 milionów złotych. Wsparto także koła naukowe, staże oraz praktyki dla studentów. Nie bez znaczenia są konferencje oraz szkolenia, w których wzięło udział blisko 80 000 osób. Wszystko to odbywa się w ramach inicjatywy DreamSpark.

Coraz więcej młodych osób zaczyna interesować się programowaniem. Mowa tu nie tylko o studentach, ale także uczniach gimnazjów czy liceów. To jest potencjał, który warto rozwijać. Pamiętajmy, że dzisiaj zawód programisty może wybrać każdy, nie trzeba mieszkać w dużym mieście, nie trzeba pracować w dużej korporacji. Wystarczy chęć zdobywania wiedzy. Dlatego program DreamSpark otworzył się na młodsze osoby i oprócz profesjonalnych narzędzi oferuje im również lekcje online

~Rafał Albin, szef Działu Nowych Technologii z polskiego oddziału firmy Microsoft.

Skoro o bezrobociu mowa, warto wspomnieć o tym, że Microsoft pomógł w utworzeniu 4000 nowych miejsc pracy dzięki wspieraniu rodzimych startupów. W ramach programu BizSpark Microsoft zainwestował w ten dział inicjatyw aż 105 milionów złotych. W ciągu ostatnich pięciu lat ta kwota powiększa się do zawrotnych 396 milionów. Wśród takich beneficjentów jest m. in. Whalla Labs:

Dostęp do wiedzy, narzędzi i technologii – każdy start-up tego potrzebuje. BizSpark pomógł nam wystartować i złapać wiatr w żagle. Poznaliśmy świetnych ludzi, z którymi współpracujemy do dziś i przekonaliśmy się, że Microsoft autentycznie pomaga i wspiera młodych przedsiębiorców

~Jakub Jeziorny, CMO w firmie Whalla Labs, specjalizującej się w budowaniu aplikacji mobilnych, w szczególności na systemy Windows 8 i Windows Phone.

Microsoft wspiera także polskie organizacje pożytku publicznego poprzez granty i oprogramowanie - w ostatnim roku na ten cel przekazano ponad 15 milionów złotych, natomiast od 14 lat ta kwota przekroczyła 152 miliony. W ramach tej działalności Microsoftu pomoc uzyskało aż 6 tysięcy organizacji.

Grafika oraz źródła pochodzą z informacji prasowych Microsoft Polska

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Microsoftinwestycje