Microsoft

Jeżeli jesteś zainteresowany Lumią 830, to powinieneś się spieszyć. Bo Microsoft też się spieszy...

Jakub Szczęsny
11

Lumia 830 to jedno z ciekawszych urządzeń w obecnym portfolio Microsoftu - telefon oferuje naprawdę świetny design, niezłe podzespoły i znacząco staniało - nowe egzemplarze na Allegro można nabyć już w okolicach 1000 złotych. W przypadku Lumii to żadne novum, bowiem ten sprzęt bardzo szybko traci na...

Lumia 830 to jedno z ciekawszych urządzeń w obecnym portfolio Microsoftu - telefon oferuje naprawdę świetny design, niezłe podzespoły i znacząco staniało - nowe egzemplarze na Allegro można nabyć już w okolicach 1000 złotych. W przypadku Lumii to żadne novum, bowiem ten sprzęt bardzo szybko traci na wartości i mimo początkowych, dosyć wysokich cen, koszt wyposażenia się w taką słuchawkę przestał być uciążliwy i bardziej wymagający użytkownicy zainteresowani Windows Phone mogli zacząć rozglądać się za takim smartfonem.

Dzięki temu sam nabyłem Lumię 830, która zastąpiła wielki i rozczarowujący w pewnych kwestiach phablet - Lumię 1320. 830 to dla mnie przede wszystkim naprawdę dobry aparat i świetny wygląd. Niektórzy narzekają na bardzo wyróżniający się aparat fotograficzny, jednak dla mnie to właśnie jeden z ładniejszych elementów (obok metalowej ramki) smartfona.

Jeżeli jesteście zainteresowani tym modelem, warto wiedzieć, że Microsoft właśnie zakończył jego produkcję - mimo, że premiera tego urządzenia miała miejsce stosunkowo niedawno, bo 8 miesięcy temu. Wszystko jednak przez następcę tego telefonu, Lumię 840, która ma się pojawić już niebawem...

Z pewnością nowy telefon Microsoftu będzie bardzo dobrze wyważonym urządzeniem i krążą pogłoski, że gigant zdecyduje się go wycenić trochę rozważniej, niż w poprzednim modelu tej serii. Telefon zaoeruje 5-calowy ekran w rozdzielczości Full HD, kamerę o matrycy 13 MP oraz tę do selfie wyposażoną w 5 MP. Co bardzo ciekawe, 840 ma się pojawić w wersji z Dual SIM. Tego akurat w najmocniejszych urządzeniach brakowało - chętnie bym skorzystał z takiej funkcjonalności w swoim własnym urządzeniu.

Jeśli wierzyć źródłom pierwszym w podaniu tej informacji, wygląd nowego urządzenia linii 8XX będzie nawiązywać do tego, co oferuje obecnie 830. To dobrze, bowiem dopiero model 3 generacji stał się godnym jej przedstawicielem w kontekście wyglądu. O ile 800 wyglądała świetnie, to tego samego nie mogłem powiedzieć o 820.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu