18

Partype.pl sprzedane za 4050 PLN

Partype.pl to jeden z serwisów, który moim zdaniem dobrze się zapowiadał. Zapowiadał się dobrze do momentu w którym autorzy się poddali i postanowili sprzedać serwis (nie wiem co wpłynęło na radykalną decyzję aby po tak krótkim okresie od uruchomienia serwisu). Początkowo partype.pl na allegro pojawiło sie z ceną wywoławczą 50 tysięcy PLN – jak łatwo […]

Partype.pl to jeden z serwisów, który moim zdaniem dobrze się zapowiadał. Zapowiadał się dobrze do momentu w którym autorzy się poddali i postanowili sprzedać serwis (nie wiem co wpłynęło na radykalną decyzję aby po tak krótkim okresie od uruchomienia serwisu).

Początkowo partype.pl na allegro pojawiło sie z ceną wywoławczą 50 tysięcy PLN – jak łatwo można było przypuszczać nikt nie był chętny na kupienie za takie pieniądze serwisu, który nie spełniał oczekiwań (jeśli chodzi o popularność) autorów.


Partype sprzedane


Po jakimś czasie Partype zweryfikowało swoje podejście jeśli chodzi o wartość serwisu i wystawiło go ponownie na allegro, tym razem chyba bez ceny minimalnej. Koniec końców serwis został sprzedany za 4050 PLN – nie wiem czy ta kwota pokryła chociaż w części koszty stworzenia serwisu ale widać, że sprzedający byli chyba zdesperowani.

Czy nowy właściciel będzie miał z partype pożytek ? – nawet jeśli nie, to może kupiony skrypt sprytnie przerobić na coś zupełnie innego – a pieniądze które zapłacił nie są przecież tak duże.