Ciekawe strony

Nowy wykop.pl - funkcjonalnie lepiej niż graficznie.

Grzegorz Marczak
Nowy wykop.pl - funkcjonalnie lepiej niż graficznie.
10

I doczekaliśmy się nowej odsłony wykop.pl. Strona główna została jednak "przygnieciona" przez moim zdaniem nieco źle dopasowane kolorystycznie reklamy adsense. Niestety uważam, że na niekorzyść zmienił się ogólnie wygląd całej głównej strony, tworzy ona teraz wrażenie mniej spójnej, bloki z informac...

I doczekaliśmy się nowej odsłony wykop.pl. Strona główna została jednak "przygnieciona" przez moim zdaniem nieco źle dopasowane kolorystycznie reklamy adsense. Niestety uważam, że na niekorzyść zmienił się ogólnie wygląd całej głównej strony, tworzy ona teraz wrażenie mniej spójnej, bloki z informacjami wyglądają jakby nieco bez pomysłu bo pozostało trochę starego wykopu (ostatni blok po prawej) i jest trochę nowego wykopu czyli profil i ostatnio popularne wpisy.

Widok bloku bocznego psuje też adsense, który powoduje iż aby zobaczyć ostatnio popularne wpisy trzeba przewinąć stronę. Oczywiście trudno zarzucać komuś, że umieszcza reklamy w dobrze widocznych miejscach - jednak przesunięcie informacji o najciekawszych wpisach (blok o prawdopodobnie dużej klikalności) jest moim zdaniem błędem.

Mam jedynie nadzieję, że reklamy z adnetu zastąpią nieco niezgranego adsensa, i nie będą upychane w jeszcze innych miejscach.

Natomiast jeśli chodzi o funkcjonalność jest lepiej. Obrazki obok wpisów są moim zdaniem bardzo dobrym diggowym pomysłem, rezygnacja z bardzo wolnego systemu gravatar również tak samo jak i reszta zapowiadanych zmian (chociażby profil czy też możliwość sortowania wykopaliska)

Myślę, że nowy wykop potrzebuje jeszcze chwilę pracy nad tym aby od nowa poukładać stronę główną i kilka elementów graficznych - aczkolwiek gusta są różne i podobno się o nich nie dyskutuje.

Funkcjonalnie to czego najbardziej brakuje mi w tego typu serwisach (nie chodzi tu tylko o wykop.pl) to personalizacji informacji - oczywiście zdaje sobie sprawę, że wdrożenie czegoś takiego nie jest łatwe i ma pewne mankamenty.

Ps. Stare logo wykopu we wpisie umieściłem celowo aby przypomnieć jak kiedyś wyglądało.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu