Felietony

Kto zostanie Kevinem Rose Polskiego internetu?

Grzegorz Marczak
Kto zostanie Kevinem Rose Polskiego internetu?
26

Mój ulubiony Web Star Festival nie poprzestał na wyborach najlepszej strony roku (która oczywiście wcześniej zapłaciła za udział) i postanowił wybrać Człowieka Roku Polskiego Internetu 2007. Nominowani do tego jakże prestiżowego tytułu zostali tylko trzej panowie (naprawdę więcej nie ma god...Mój ulubiony Web Star Festival nie poprzestał na wyborach najlepszej strony roku (która oczywiście wcześniej zapłaciła za udział) i postanowił wybrać Człowieka Roku Polskiego Internetu 2007. Nominowani do tego jakże prestiżowego tytułu zostali tylko trzej panowie (naprawdę więcej nie ma godnych tego miana? - czy tylko oni się zgłosili?) a są to, Rafał Agnieszczak (fotka.pl), Dominik Kaznowski (IAB, Agora), Maciej Popowicz (nasza-klasa.pl).

Abstrahując kompletnie od tego kim ma być człowiek roku oraz za co ta nagroda ma być przyznana, zastanówmy się przez chwilę jakie kandydaci mają szansę?

Rafał Agnieszczak - Fotka i jeszcze raz Fotka - Rafał nie pozwala zapomnieć o swoim serwisie oraz o tym kto tak naprawdę w internecie zarabia pieniądze. Fotka to zdecydowany (jeszcze) lider jeśli chodzi o serwis społecznościowy w Polsce.

Dominik Kaznowski - od momentu kiedy przystąpił do WSF jego blog zmienił się nieco tak jak i jego styl pisania :) Dominiki nie występuje aż tak często jak Rafał na forach publiczny, natomiast fakt że wydał książkę "Nowy marketing w Internecie" oraz jest autorem raportów o polskim internecie (IAB) może być jego mocnym atutem.

Maciej Popowicz - tutaj można i trzeba powiedzieć tylko jedno Nasza-klasa.pl i wszystko jasne (nie umniejszając oczywiście innym zawodowym i prywatnym osiągnięciom Maćka)

Gdybym ja zasiadał w komisji wybierającej Człowieka Roku 2007 w Polskim Internecie bez wahania wybrał bym Maćka (przykro mi panowie :) ) - moim zdaniem nasza-klasa.pl jest fenomenem ostatnich dwóch lat polskiego internetu. Można narzekać na ten serwis, na jego wydajność i funkcjonalność (sam zresztą to robię), natomiast nie można podważyć faktu że jest to w tej chwili najbardziej dynamicznie rozwijający się serwis społecznościowy.

Oczywiście "szanowana komisja" może kierować się nieco innymi kryteriami - ale czy wtedy lista kandydatów była by taka krótka i znaleźli by się na niej ludzie o kompletnie rożnych dokonaniach jeśli chodzi o internet?

A kogo wy byście wybrali - zapraszam do głosowania:

[poll=13]

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu