Felietony

parkingowcy.pl - wynajmij swoje miejsce parkingowe jak jesteś w pracy

Grzegorz Marczak
parkingowcy.pl - wynajmij swoje miejsce parkingowe jak jesteś w pracy
20

Brzydal ale pomysłowy. Parkingowcy.pl to serwis który ma pomóc rozwiązać jeden z teoretycznie ważniejszych problemów każdej większej aglomeracji czyli miejsca parkingowe. W serwisie posiadacz miejsca może je wynająć na kilka godzin lub nawet na dłuższy okres. Oprócz tego powstaje baza parkingów p...

Brzydal ale pomysłowy. Parkingowcy.pl to serwis który ma pomóc rozwiązać jeden z teoretycznie ważniejszych problemów każdej większej aglomeracji czyli miejsca parkingowe.
W serwisie posiadacz miejsca może je wynająć na kilka godzin lub nawet na dłuższy okres. Oprócz tego powstaje baza parkingów prywatnych oraz parkingów lub garaży osiedlowych. W przypadku parkingu osiedlowego pierwszy użytkownik zakłada parking, a pozostali dodają do niego miejsca parkingowe. Są też oczywiście komentarze i oceny dla ofert po to aby wynajmujący mógł wybrać sprawdzonego kontrahenta:)

Tak na poważnie to moim zdaniem po wprowadzeniu parkomatów i opłat za postój w centrach miast problem z miejscem do parkowania nie jest już tak duży. Właściwie nie pamiętam kiedy ostatnio szukałem dłużej niż 5 minut miejsca na postawienie samochodu w centrum Warszawy - no ale może w innych miastach problem cały czas występuje.

Mimo to coś intrygującego jest w tym pomyśle ale trzeba było by sporo nad nim popracować. Przede wszystkim obowiązkowo powinna się pojawić aplikacja na telefon. Po drugie proces zamawiania miejsca powinien być niemal natychmiastowy (SMS do właściciel i szybka płatność przez telefon) - znowu kłania się aplikacja mobilna :) Po trzecie mając aplikację na telefonie można by wzbogacić serwis o zdjęcia z opiniami tych których z wynajmuj miejsca parkingowego skorzystali :)

Ps. Dodam, że autorzy serwisu napisali jedną z lepszych informacji o swoim startupie jaką ostatnio dostałem. Prosto, konkretnie, i krótko bez zbędnego wodolejstwa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu