Amazon

Paperwhite wyprzedany. Nowy Kindle w drodze

Konrad Kozłowski
Paperwhite wyprzedany. Nowy Kindle w drodze
13

Coraz prawdopodobniejsza jest powtórka sprzed roku i dwóch lat, kiedy to na początku września organizowana była konferencja podczas której poznawaliśmy najnowsze modele rodziny Kindle. Mowa oczywiście nie tylko o tabletach Kindle Fire, ale przede wszystkim czytnikach. W ofercie sklepu Amazon właśnie...

Coraz prawdopodobniejsza jest powtórka sprzed roku i dwóch lat, kiedy to na początku września organizowana była konferencja podczas której poznawaliśmy najnowsze modele rodziny Kindle. Mowa oczywiście nie tylko o tabletach Kindle Fire, ale przede wszystkim czytnikach. W ofercie sklepu Amazon właśnie wyprzedane zostały ostatnie sztuki najtańszej wersji Kindle Paperwhite, co może i powinno oznaczać tylko jedno.

Co prawda nieco droższe wersje czytnika Paperwhite nadal dostępne są w sprzedaży, lecz dosyć bezpiecznym założeniem będzie to, że w momencie końca zapasów tych czytników, Amazon planuje wprowadzić do oferty nowszy model. Czy stanie się to podczas konferencji? Całkiem możliwe, ponieważ wzorem lat poprzednich właśnie początek września był czasem kiedy na scenie pojawiał się Jeff Bezos kolejno prezentując odświeżone wersje czytników oraz tabletów Kindle.

Jako użytkownik Kindle Paperwhite nie czuję potrzeby wymiany czytnika, gdyż ten sprawuje się znakomicie. Co takiego wymyślą tym razem inżynierowie odpowiedzialni za rozwój tych urządzeń? Nie spodziewałbym się raczej rewolucji, gdyż Kindle to marka sama w sobie i takowej jak na razie raczej nie potrzebuje. Poprawione co prawda mogą zostać wymiary i masa urządzenia, ale korzystając od kilku miesięcy z Paperwhite ani razu nie zwróciłem na te aspekty uwagi. Tym bardziej więc z uwagą będę śledził wszystkie zapowiedzi i przecieki dotyczące nastpępcy Kindle Paperwhite.

Oczywiście możliwy jest także następujący scenariusz: do oferty wprowadzony zostanie delikatnie ulepszony model Paperwhite jedynie przez odświeżenie asortymentu internetowego sklepu. Bez specjalnego wydarzenia. W takim przypadku nie oczekiwałbym także "fajerwerków" odnośnie tabletów Kindle Fire. Te, niemal dokładnie rok temu doczekały się solidnej aktualizacji - czy Amazon przygotowałby coś równie intrygującego co 12 miesięcy temu? Wielu użytkowników wyczekuje także następcy Kindle DX, czytnika mogącego pochwalić się ekranem o przekątnej 9,7 cala. Podobnie jak na rynku tabletów o wiele popularniejszymi urządzeniami są te bardziej "kompaktowe", których przekątne ekranów nie przekraczają 6 czy 7 cali. A może jednak Amazon przygouje jakąś niespodziankę, na przykład jeszcze tańszy Kindle, niż te dostępne w ofercie?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu