Apple

OS X Yosemite Developer Preview 8 już dostępny!

Jakub Szczęsny
OS X Yosemite Developer Preview 8 już dostępny!
10

Nie tylko Microsoft zaskakuje nowościami w kanale deweloperskim - dzisiaj swoją cegiełkę dołożyło także i Apple wraz z OS X Yosemite. Dwa tygodnie po siódmej edycji wersji Developer Preview, do pobrania dostępna jest ósma odsłona Yosemite dla deweloperów. Apple wraz z OS X Yosemite wprowadził...

Nie tylko Microsoft zaskakuje nowościami w kanale deweloperskim - dzisiaj swoją cegiełkę dołożyło także i Apple wraz z OS X Yosemite. Dwa tygodnie po siódmej edycji wersji Developer Preview, do pobrania dostępna jest ósma odsłona Yosemite dla deweloperów.

Apple wraz z OS X Yosemite wprowadził nieco świeżości do swojego autorskiego systemu operacyjnego. Przede wszystkim skupiono się na odświeżeniu wyglądu całego OS-u, odświeżono między innymi Findera, Safari, usprawniono nieco centrum powiadomień. Yosemite od razu zyskał ogromną przychylność entuzjastów Apple - nic dziwnego, bo i ja, siedząc głównie w rozwiązaniach Microsoftu z podziwem patrzyłem na to, co Apple przygotował w kolejnej odsłonie OS X. Najważniejszą zmianą jest unifikacja pewnych aplikacji oraz elementów systemu w OS X i iOS8 - od wersji Yosemite jest możliwe wykonywanie połączeń i zarządzanie wiadomościami SMS. Dzięki temu, użytkownik może czasami zapomnieć, że pracując na większym urządzeniu od Apple, wypełniamy zadania przyrodzone smartfonowi.

Kolejna wersja Developer Preview zawiera wszystko to, co zostało umieszczone w siódmej wersji systemu przeznaczonej dla kanału deweloperskiego - nowy Dark Mode, paczkę odświeżonych ikonek i usuniętej opcji aktualizacji oprogramowania z menu głównego Apple.

Kiedy będzie można się spodziewać oficjalnej wersji Yosemite? Prawdopodobnie jeszcze w tym roku zostanie wydana publiczna wersja tego systemu operacyjnego. Jako jedną z możliwych dat podaje się październik, kiedy to zostaną zaprezentowane nowe tablety od giganta z Cupertino. Natomiast aktualizację dla programu deweloperskiego możecie naturalnie pobrać za pomocą funkcji uaktualnienia w Mac App Store. Drugą możliwością jest pobranie systemu z Mac Developer Center.

Źródło: macrumors.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

os x