13

Zortrax wydrukował Pałac Prezydencki w 3D – makietę odebrał już Prezydent Duda

Drukarkę 3D Zortrax M200 mieliśmy w biurze przez ostatnie kilka miesięcy, drukowaliśmy na niej różne przedmioty, ale tak dużej rzeczy nie udało nam się wydrukować. Zortrax poinformował nas właśnie, że przekazali dziś prezydentowi wydrukowaną na drukarce 3D makietę Pałacu Prezydenckiego. To fajna akcja, no i przy okazji niezła promocja dla tej polskiej firmy.

Do wydruku użyto drukarek Zortrax M200 i M300 przy użyciu struktury Z-PLA Pro, która pozwala na dobre odzwierciedlenie drukowanych detali w przypadku tak dużych modeli bez ryzyka wystąpienia skurczu.

Rafał Tomasiak, Prezes Zarządu Zortrax SA:

To dla nas ogromny zaszczyt, że mogliśmy osobiście zaprezentować Panu Prezydentowi możliwości rozwiązań Zortrax. Zawsze podkreślamy, że w polskich firmach, związanych z nowoczesnymi technologiami tkwi olbrzymi potencjał. Polacy to wyjątkowy naród pełen dobrze wykształconych i ambitnych ludzi. Polska myśl technologiczna jest w stanie konkurować z największymi światowymi graczami i odnosić sukcesy, czego jesteśmy doskonałym przykładem.

Makieta Pałacu Prezydenckiego została przeskalowana do rozmiarów 90cm/60cm, a materiał użyty do druku jest biodegradowalny.