Polska

Mieszkańcy Wrocławia będą zadowoleni - pojawiają się szybkie płatności za abonamenty parkingowe

Maciej Sikorski
Mieszkańcy Wrocławia będą zadowoleni - pojawiają się szybkie płatności za abonamenty parkingowe
1

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu postanowił wykonać krok w kierunku nowoczesności i udostępnił interesantom Płatności Online Blue Media. Miasto chwali się tym, że takie rozwiązanie wprowadza jako jedno z pierwszych w Polsce - po Szczecinie. E-płatności sprawią, że mieszkańcy będą mogli wykupić abonamenty parkingowe szybko i wygodnie: cały proces odbywa się online.

Wrocław dostosowuje się do realiów XXI wieku. Jeszcze niedawno kierowcy, którzy chcieli wykupić abonament parkingowy, mogli tego dokonać wyłącznie za pomocą samodzielnego przelewu na konto Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. Teraz opłatę można uiszczać poprzez stronę ​wroclaw.e-abonamenty.pl. Użytkownik wybiera typ abonamentu, okres rozliczeniowy, a także metodę płatności. Po chwili do pobrania gotowa jest karta abonamentowa w formie PDF - można ją wydrukować i umieścić na desce rozdzielczej auta.

Wrocławianie mają do wyboru płatności elektroniczne poprzez tzw. Pay by link (np. mTransfer, Pekao24 czy płacę z iPKO) i płatności mobilne BLIK. Wkrótce zostanie udostępniona możliwość uiszczania opłaty kartami Visa i MasterCard. ZDiUM pozostawił interesantom możliwość wyboru - wciąż mogą oni wykonać przelew standardowy lub skorzystać z szybkich Płatności Online Blue Media.[źródło]

W Szczecinie rozwiązanie szybko się przyjęło: większość kierowców płacąc za abonament wybiera dzisiaj szybkie płatności. Wypada przyjąć, że podobnie będzie też w stolicy Dolnego Śląska. I trudno się temu dziwić - takie narzędzia w innych segmentach naszej rzeczywistości stają się standardem. Coraz bardziej zależy nam na czasie i wygodzie, więc Wrocław nie będzie ewenementem na mapie - tym tropem pójdą pewnie inne miasta w Polsce.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu