Polska

Paczkomaty rozkręcają Allegro, klienci je "pokochali". Nic dziwnego, są rewelacyjne

Konrad Kozłowski
Paczkomaty rozkręcają Allegro, klienci je "pokochali". Nic dziwnego, są rewelacyjne
75

Kupujecie na Allegro? Jak raz zacząłem, do dziś nie mogę przestać. Zdarzały się takie okazje, że do dziś ciężko uweirzyć za jakie pieniądze udało mi się kupić tak wiele rzeczy. Najpierw do pokonania Allego miało pierwszą z barier - płatności. Dzięki PayU sprawę załatwia się tę w mgnieniu oka. Kolejn...

Kupujecie na Allegro? Jak raz zacząłem, do dziś nie mogę przestać. Zdarzały się takie okazje, że do dziś ciężko uweirzyć za jakie pieniądze udało mi się kupić tak wiele rzeczy. Najpierw do pokonania Allego miało pierwszą z barier - płatności. Dzięki PayU sprawę załatwia się tę w mgnieniu oka. Kolejna przeszkoda - wysyłka. Odpowiedź to: paczkomaty od InPostu.

O sukcesie paczkomatów pisaliśmy wielokrotnie i przy każdej okazji staram się z nich skorzystać. Trudno doszukać się wad tego rozwiązania, a zalety mówią same za siebie: opłacalność i wygoda. Koszty wysyłki to najczęściej zaledwie 7,99 złotego, paczka dociera w większości przypadków już na drugi dzień od chwili zamówienia, a odebrać ją mogę w każdej dowolnej chwili w jednym z rozsianych po całym mieście Paczkomatów. Jak dla mnie rewelacja.

I jak się okazuje, podobnym entuzjamem wobec Paczkomatów pała spora część użytkowników Allegro. Perspektywa ewentualnego zwrotu paczki bez ponoszenia dodatkowych kosztów również odgrywa niemałą rolę przy wyborze sposobu dostawy i tak na obecną chwilę aż 91% osób, które skorzystały z Paczkomatu skorzysta z tej formy dostawy ponownie. 40% użytkowników sądzi, że to najlepszy sposób na przesyłkę i co u trzeciej osoby Paczkomat znajduje się wsród trzech najbardziej ulubionych form przesyłek. Równie dobre opinie zbierają Paczkomaty ze strony sprzedawców: dla 90% z nich Paczkomaty są "szybkie i wygodne", 74% sprzedawców uważa je za usługę lepszą od "konkurencyjnych", a 75% zauważyło, że opcja darmowego zwrotu zwiększyła atrakcyjność ich oferty.

Przedstawiona pod koniec 2014 roku rewolucja, jak określał ją Grzegorz, opłaciła się. Sam wielokrotnie podjąłem decyzję o zakupie wiedząc, że wysyłka będzie tania, pewna i wygodna. Udało mi się także kilka przedmiotów sprzedać właśnie na Allegro i nadać przez Paczkomaty. Statystyki to jedno, a rzeczywistość to drugie, dlatego wydaje mi się, że może być tylko lepiej, bo powtarzane pozytywne opinie na temat Paczkomatów zaowocują jeszcze większymi obrotami na Allegro.

Wracając do samego wstępu do tekstu, wydaje się że teraz Allegro ma wszystko, co można było osiągnąć w celu ułatwienia i poprawienia doświadczeń podczas robienia zakupów. Osobiście nie jestem w stanie wskazać poważniejszych wad w tym jak działa portal, choć zawsze potrzebna, a wręcz niezbędna jest pewna dawka trzeźwego myślenia i rozsądku podczas dokonywania transakcji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu