Startups

Ovia – z myślą o kobietach

Tomasz Krela
Ovia – z myślą o kobietach
5

Smartfony, tablety, zegarki, gadżety, aplikacje mobilne, czy nawet samochody - o tym wszystkim czytamy każdego dnia na łamach Antyweb.pl. Można powiedzieć, że my jako redakcja głównie piszemy o męskich zabawkach. Nic bardziej mylnego! Nie brakuje nam również czytelniczek i to właśnie z myślą o nich...

Smartfony, tablety, zegarki, gadżety, aplikacje mobilne, czy nawet samochody - o tym wszystkim czytamy każdego dnia na łamach Antyweb.pl. Można powiedzieć, że my jako redakcja głównie piszemy o męskich zabawkach. Nic bardziej mylnego! Nie brakuje nam również czytelniczek i to właśnie z myślą o nich przyjrzałem się aplikacji Ovia, trackerze innym, niż większość nam znanych.

Na czym polega wyjątkowość Ovia? Odpowiedź jest prosta jak budowa cepa. Ta aplikacja mobilna została stworzona z myślą o kobietach w ciąży i to głównie nasze wybranki serca, spodziewające się potomka, będą użytkowniczkami tego niecodziennego dla większości z nas trackera. Zwykle używając tego określenia, pomyślimy o aplikacjach monitorujących naszą aktywność fizyczną, jak widać na przykładzie Ovia, tworząc swój produkt, można pójść w zupełnie innym kierunku.

No dobrze, ale co oferuje aplikacja Ovia Pragnancy, stworzona przez Ovuline? Możliwości są naprawdę duże. Aplikacja mobilna, obecnie przeznaczona na smartfony z iOS, umożliwia śledzenie w spersonalizowany sposób przebiegu ciąży, a także rozwój dziecka. Możemy śledzić wagę, współczynnik BMI, dodatkowo aplikacja ostrzega, gdy użytkowniczka zbliży się do danego progu wskaźnika masy ciała. Ovia to również kompendium wiedzy na temat różnych dolegliwości, jakie mogą pojawiać się podczas danego tygodnia ciąży i możliwego ryzyka dla zdrowia zarówno matki, jak i dziecka.

Przyszła mama może również prowadzić kompleksową ewidencję tego, co i w jakich ilościach je, a co za tym idzie, czy dostarcza danych składników odżywczych w odpowiednich proporcjach koniecznych dla prawidłowego rozwoju dziecka. Aplikacja to również baza wiedzy na temat leków i tego, czy można je stosować podczas ciąży. Dla zapominalskich osób istnieje również opcja przypominania o tym, że należy wziąć leki, czy suplementy diety.

Ovia to kompleksowe rozwiązanie, w przypadku którego natłok funkcji może w pierwszej chwili przytłaczać. W aplikacji znajdziemy opcję monitorowania faz snu, a także dziennik, w którym odnotowywać można swój nastrój, publikować notatki, czy dzielić się nimi w sieciach społecznościowych. Jednym słowem przyszła mama tworzy blog albo dziennik, gdzie znajdują się wszelkie informacje (zdjęcia, notatki) związane z ciążą.

Ovia Pregnancy pozwala również na odnotowywanie kopnięć przyszłego członka rodziny. Znajduje się tam także stoper do mierzenia częstotliwości skurczów. Co więcej aplikację można powiązać z takimi gadżetami, jak FitBit czy Withings, by jeszcze dokładniej odnotowywać funkcjonowanie organizmu i rozwój ciąży, tak aby na koniec każdego tygodnia aplikacja wygenerowała raport z jej przebiegu.

Ovia to aplikacja powiązana z serwisem Ovuline, dzięki czemu użytkowniczki aplikacji otrzymają dostęp do ponad 400 artykułów dotyczących ciąży, w tym także ponad 100 opisanych przez naukowców z uniwersytetu Harvard symptomów, które mogą być sygnałami, że należy udać się jak najszybciej do lekarza. Ovuline to serwis, firma powołana do życia w sierpniu 2012 roku i od tego czasu z jej oferty skorzystało już 150 tysięcy kobiet, szukając przydatnej wiedzy na temat tego, jak zajść w ciąże i jak ją donosić do porodu. Aplikacja Ovia jest naturalnym następstwem dotychczasowej działalności Ovuline.

Bez wątpienia powstało potężne narzędzie mobilne skierowane do przyszłych mam. Aplikacja jest tak bardzo rozbudowana i posiada tyle funkcji, że naprawdę trudno sobie wyobrazić, że czegoś w niej brakuje. Chociaż w tej kwestii powinny zabrać głos czytelniczki Antyweb.pl. Pozostaje jedynie czekać, aż na naszym rynku pojawią się podobne produkty, bo jak widać za oceanem powstają, jak się wydaje, wzorcowe produkty kierowane do kobiet w ciąży.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleiPhonekobietyiOS