Intel

Oto Thunderbolt Share. Obsługa dwóch komputerów na raz nigdy nie była prostsza

Patryk Koncewicz
Oto Thunderbolt Share. Obsługa dwóch komputerów na raz nigdy nie była prostsza
0

Pierwsza wersja oprogramowania Thunderbolt Share dostępna jest już dziś.

Intel ogłosił dziś nowe rozwiązanie wykorzystujące technologię Thunderbolt, które ma zrewolucjonizować produktywność i pracę na dwóch komputerach jednocześnie. Udostępnianie ekranu i płynna wymiana plików to zaledwie wierzchołek możliwości, które oferuje Thunderbolt Share.

Transfer plików z szybkością Thunderbolt

Thunderbolt Share to oprogramowani przeznaczone dla komputerów PC, kompatybilnych z portami Thunderbolt 4 lub Thunderbolt 5, dedykowane do szerokiego zastosowania. Nowe rozwiązanie Intela ma założeniu ułatwić pracę na dwóch komputerach jednocześnie, zmieniając sposób interakcji z urządzeniami.

Dzielić można się nie tylko ekranem, ale też urządzeniami peryferyjnymi, takimi jak myszy czy klawiatury. Wrażenie ma jednak najbardziej robić błyskawiczny transfer plików – nawet tych bardzo dużych – za pomocą prostego przeciągania i upuszczania. Dlatego też Thunderbolt Share docenią osoby pracującej w branży kreatywnej, gdzie szybki i bezpieczny przepływ plików między urządzeniami jest wymagany do sprawnej pracy.

Skorzystają także wszyscy ci, którzy do codziennej pracy oraz rozrywki wymagają obsługi wielu ekranów, czyli biznesmeni, traderzy, streamerzy i gracze.

„Jesteśmy podekscytowani możliwością dalszego przewodzenia w branży w zakresie rozwiązań komunikacyjnych dzięki Thunderbolt. Thunderbolt Share realizuje nasze aspiracje polegające na wprowadzaniu na rynek innowacyjnych rozwiązań zapewnić użytkownikom nowe doświadczenia, aby mogli w pełni wykorzystać możliwości swoich komputerów. Teraz użytkownicy mogą bezproblemowo uzyskać dostęp do jednego komputera z drugiego z szybkością Thunderbolt” – wiceprezes Intel

Thunderbolt Share współpracować będzie tylko z certyfikowanymi produktami. Na kompatybilność mogą liczyć między innymi posiadacze sprzętów od Lenovo, Acer, MSI, Razer, Kensington, Belkin, Promise czy Plugable. Pierwsza wersja oprogramowania dostępna jest już dziś.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news