Felietony

Oto oczekiwania, których nie spełni nowy iPhone

Konrad Kozłowski
Oto oczekiwania, których nie spełni nowy iPhone
49

Dzisiejsze plotki zapowiadają premierę iPhone'a już 21 września. Niemal potwierdzone stają się doniesienia o zmniejszonym złączu dock, które posiadać będzie teraz 19 pinów. Istnieją jednak wymagania, których jak na razie iPhone może nie spełnić. Sami zdecydujcie czy słusznie. Zacznijmy od prawdop...

Dzisiejsze plotki zapowiadają premierę iPhone'a już 21 września. Niemal potwierdzone stają się doniesienia o zmniejszonym złączu dock, które posiadać będzie teraz 19 pinów. Istnieją jednak wymagania, których jak na razie iPhone może nie spełnić. Sami zdecydujcie czy słusznie.

Zacznijmy od prawdopodobnie dosłownie największego z nich, czyli ekranu, którego przekątna miałaby sięgać 4,5 cala. Aktualny model z 3,5 calowym ekranem sprzedaje się bardzo dobrze i jeżeli Apple zdecyduje się na zwiększenie powierzchni ekranu, to myślę, że granica, która zdecydowanie nie zostanie przekroczona wynosić będzie 4 cale. 4,5 to naprawdę spora powierzchnia i byłby to zbyt duży przeskok. Wiązałoby się to również z podniesieniem rozdzielczości ekranu. Powiedzmy... może kiedyś.

Czterordzeniowy procesor A6? Brzmi dość rozsądnie, ale czy rzeczywiście teraz nadszedł już jego czas? Biorąc pod uwagę potencjalne zwiększenie ekranu i obsługę sieci LTE, mogłoby to okazać się zabójcze dla wbudowanej w nowego iPhone'a baterii. Oczywiście na rynku dostępne są już smartfony z takimi procesorami, ale czy są one w pełni wykorzystywane?

Aparat o rozdzielczości 12 lub 16 megapikseli. Zwiększenie matrycy do 10 milionów pikseli byłoby sporym zaskoczeniem, ponieważ obecny w iPhonie 4S 8-megapikselowy aparat robi naprawdę dobre zdjęcia. Czy możemy wymagać, od tego "dodatku" w końcu dla telefonu, jeszcze więcej?

To dopiero ciekawa inicjatywa. Wirtualny-dotykowy przycisk Home pod ekranem iPhone'a byłby jedną z "mega" nowości, ale wszystko wskazuje na to, że nie zagości ona jeszcze w nadchodzącej szóstej generacji smartfonu Apple. Mimo wszystko, jest to pomysł na tyle intrygujący, że czyni mnie niemal pewnym - taka myśl przeszła Johnatanowi Ive przez głowę podczas prac nad następcą 4S. Ale zaraz po tym pomyślał on zapewne - "jeszcze nie teraz" ;)

Opisane wyżej wymagania czy oczekiwania wobec iPhone'a nie są tylko zbiorem czyichś wymysłów, ale listą inicjatyw, z którymi wyszli sami użytkownicy tego telefonu. A gdyby tak choć jedna z nich pojawiła się już tej jesieni?

Źródło, grafiki: 1, 2.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

iPhonenowy iPhonenew iphone