HTC

Oto nowy HTC One (2014)

Rafał Kurczyński
122

Niewiele jest smartfonów z Androidem, których wycieki informacji starannie śledzę. HTC M8 jest urządzeniem, które jest dla mnie czymś więcej niż smartfonem zmodernizowanym tylko i wyłącznie na potrzeby tegorocznego MWC.  Jako że interesuje się Tajwańską firmą, w miarę szybko udało mi się odnaleźć na...

Niewiele jest smartfonów z Androidem, których wycieki informacji starannie śledzę. HTC M8 jest urządzeniem, które jest dla mnie czymś więcej niż smartfonem zmodernizowanym tylko i wyłącznie na potrzeby tegorocznego MWC.  Jako że interesuje się Tajwańską firmą, w miarę szybko udało mi się odnaleźć na Twitterowym profilu naszego jedynego w swoim rodzaju Evleaks wideo-prezentację najnowszego flagowca firmy.

Duża liczba przecieków to też brak końcowego efektu wow, dlatego też sądzę, że nowe urządzenie HTC to po prostu kolejny dobry smartfon Tajwańczyków. Ciekawi mnie brak fizycznych przycisków funkcyjnych i dwa obiektywy aparatu choć jestem pewien, że jakość wykonywanych zdjęć się nie ulegnie zbytniej zmianie, ponieważ według plotek będzie to bardzo podobny obiektyw do tego zastosowanego w poprzedniej generacji.

HTC nie po raz pierwszy wykorzystuje dwa obiektywy aparatu na tylnym panelu urządzenia. Najprawdopodobniej pozwolą mu one na robienie zdjęć w technologii 3D tak, jak miejsce miało to w modelu Evo 3D - jestem tej funkcji bardzo ciekawy, ponieważ wtedy ekran również będzie musiał zostać stworzony w technologii umożliwiającej odtwarzanie tego rodzaju multimediów.

Wersja systemu Android, jak i nakładki Sense została ukryta, jednak nie jest to nic nowego i HTC podobne sztuczki stosowało również w poprzedniej generacji flagowego urządzenia.

Specyfikacja urządzenia również nie daje nam wątpliwości, że jest to flagowy smartfon Tajwańczyków – 3 GB RAM i Snapdragon 800 są jak najbardziej high-endową mieszanką, a dodatek w postaci wyświetlacza o przekątnej 5 cali wyświetlający obraz w rozdzielczości 1080p z możliwością przeglądania filmów i zdjęć 3D zdaje się być wisienką na pięknym torcie. Tak dopracowany smartfon może nam tylko pokazywać, że to nie kolejna nikła zmiana w specyfikacji  jak w przypadku piątej generacji Samsunga Galaxy S - praktycznie wszyscy przestali stosować obiektywy 3D w telefonach, więc dlaczego HTC miałoby ich nie odświeżyć, dodając im swoich powiększonych pikseli?

Wygląd „eM Ósemki” stanowczo bazuje na stylistyce poprzedniego urządzenia, będąc nieco inaczej rozmieszczoną konstrukcją, co najpewniej odbije się na jeszcze lepszej wygodzie korzystania z nowego flagowca.

Cena HTC M8 wynosić będzie około £579.99 więc wybierając ten model, zaoszczędzimy 20 funtów, które moglibyśmy przepłacić za o wiele gorzej wykonanego Samsunga Galaxy S5 - tygrys z Tajwanu wie co robi!

Przegląd obejrzycie tutaj:

Co powiecie o nowym HTC One?

Źródło. Grafika: [1] [2] [3]

 

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

HTCOneprzeciek2014hotmobile