Konsole

Oto nowa konsola Nintendo. Nintendo Switch

Paweł Winiarski
Oto nowa konsola Nintendo. Nintendo Switch
71

Nintendo wreszcie pokazało swoją nową konsolę, Nintendo NX. Choć tak naprawdę już nie NX, a Switch. Tak, nowa konsola Nintendo będzie się nazywać Switch.

Na dzisiejsze popołudnie (naszego czasu) zaplanowano ujawnienie nowego sprzętu do grania od Nintendo. I słowa dotrzymano, długo oczekiwane i tajemnicze Nintendo NX zostało pokazane, choć otrzymało nową, ostateczną nazwę. Oto Nintendo Switch.

Specyfikacja Nintendo Switch

Ujawniono specyfikację sprzętu - zrobiła to NVIDIA na swojej stronie. Sprzęt działać będzie specjalnie przygotowanym procesorze Tegra, bazującym na tej samej technologii, którą NVIDIA stosuje w kartach graficznych z serii GeForce. Nintendo Switch ma być ponadto wsparty specjalnym oprogramowaniem oraz growym API przygotowanym na wykorzystanie pełni możliwości urządzenia. Nazywa się ono NVN. Jakoś niestety nie wierzę w moc tego sprzętu.

Jak wynika ze zwiastuna, sprzęt będzie połączeniem konsoli stacjonarnej i przenośnej. Nintendo Switch będzie się podłączać do telewizora i obsługiwać padem, jeśli jednak zechcemy zabrać grę na spacer czy podróż, wystarczy doczepić boki z kontrolerami. I tyle, sama konsola nie wygląda jak konsola, a tablet wsadzony w podstawkę. Dziwna, ale jednocześnie bardzo ciekawa konstrukcja.

Premiera konsoli zaplanowana jest na marzec 2017 roku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotnintendo switch