22

Oto jak szybko podnieść swoją produktywność

Dla tych którzy fascynują się zarządzeniem czasem, wszelkim metodami GTD to pewnie nic nowego. Dla pozostałych (czyli takich jak ja) mam pewną szybką sztuczkę na znaczną poprawę produktywności w prac i to bez instalowania zaawansowanych aplikacji do maila czy też zapoznawania się z całą teorią o produktywności. Porada jest następująca – wyłączyć powiadomienia o nowym […]

Dla tych którzy fascynują się zarządzeniem czasem, wszelkim metodami GTD to pewnie nic nowego. Dla pozostałych (czyli takich jak ja) mam pewną szybką sztuczkę na znaczną poprawę produktywności w prac i to bez instalowania zaawansowanych aplikacji do maila czy też zapoznawania się z całą teorią o produktywności.

Porada jest następująca – wyłączyć powiadomienia o nowym mailu, z wszystkich aplikacji i urządzeń z jakich korzystasz. Niezależnie czy jest to telefon, przeglądarka czy jakiś apps pokazujący nowe wiadomości.

Sprawdzone i działa! Co ciekawe po jakimś czasie okazuje się, że brak natychmiastowej odpowiedzi na maile czekające w inboxto to nie koniec świata, nawet jeśli ktoś pisze, że coś jest pilne. Jest nawet jeszcze lepiej bo można zapomnieć o tym, że w mailu czekają na nas nowe wiadomości i nie zajrzeć do niego przez długie godziny.

W kolejnym kroku okaże się, że 2, 3 wizyty w inbox dziennie w zupełności nam wystarczają – a jak ktoś ma do nas naprawdę pilną sprawę to użyje tradycyjnej metody komunikacji czyli telefonu.