Apple

Oto jak najpopularniejsze aplikacje mogą wyglądać po premierze iOS7

Konrad Kozłowski
Oto jak najpopularniejsze aplikacje mogą wyglądać po premierze iOS7
23

Na rewolucję przyszło nam "chwilę" zaczekać, ale siódma odsłona systemu iOS przynosi to czego (nie) wszyscy oczekiwali - drastyczną zmianę wyglądu systemu. Jest bardziej "płasko", "kolorowo" i "przezroczysto" i nic nie wskazuje na to, by Apple planowało zrezygnować ze swojej idei. W związku z tym, j...

Na rewolucję przyszło nam "chwilę" zaczekać, ale siódma odsłona systemu iOS przynosi to czego (nie) wszyscy oczekiwali - drastyczną zmianę wyglądu systemu. Jest bardziej "płasko", "kolorowo" i "przezroczysto" i nic nie wskazuje na to, by Apple planowało zrezygnować ze swojej idei. W związku z tym, już tej jesieni, spodziewać się można wzmożonej aktywności deweloperów mającej na celu dostosowanie aplikacji pod względem wizualnym do reszty systemu. Może być ciekawie, oto kilka propozycji co może nas czekać.

Oczywiście przedstawione poniżej przykłady nie są oficjalnymi zapowiedziami aktualizacji aplikacji, lecz luźnymi sugestami do czego możemy zacząć się przyzwyczajać. Trudno bowiem wyobrazić sobie, by deweloperzy nie zareagowali na zmianę designu systemu i nie próbowali ujednolicić wyglądu ich programów do panujących standardów, które wyznacza system. Muszę przyznać, że większość propozycji mile mnie zaskoczyła, szczególnie aplikacje Facebooka, Nike+ i Twittera. W tej ostatniej zmieniłoby się najwięcej ze wspomnianej trójki, ale przecież nie oczekujemy, by aplikacje zmieniły się zbyt drastycznie. Nie wszystko na raz :)

Wspólnymi elementami dla wszystkich aplikacji jest próba zniwelowania bariery pomiędzy paskiem stanu, a górną cześcią aplikacji. Wyraźnie widać też mniej lub bardziej udane próby "spłaszczenia" przycisków, a także wprowadzenia przezroczystości, które odgrywają dość istotną rolę w iOS7. Na przykładzie aplikacji Limelight widać, że dni skeuomorfizmu są już policzone, a każdy z projektantów będzie musiał w pewien sposób rozwiązać zaistniałą sytuację.

Szczerze mówiąc wcale nie zdziwiłbym się, gdyby faktycznie jedna lub więcej z powyższych aplikacji za kilka miesięcy w przedstawionej formie trafiła do App Store. Jak już pisałem, iOS7 po prostu mi się podoba, więc niemalże w ciemno mogę postawić na udane przemiany większości aplikacji. A Wy co sądzicie o powyższych mockup'ach?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu