Moje przemyślenia

Oto jak można wyłączyć podgląd stron w Google (Instant Previews)!

GM
Grzegorz Marczak
12

Instant Previews to wprowadzony niedawno dodatek do wyszukiwarki Google, który umożliwia szybki podgląd stron które znalazły się na liście wyników. Z tego co zauważyłem opinie na temat przydatności tej funkcji są podzielone. Osobiście zaliczam się do grupy, które nie korzysta i nie potrzebuje podglą...

Instant Previews to wprowadzony niedawno dodatek do wyszukiwarki Google, który umożliwia szybki podgląd stron które znalazły się na liście wyników. Z tego co zauważyłem opinie na temat przydatności tej funkcji są podzielone. Osobiście zaliczam się do grupy, które nie korzysta i nie potrzebuje podglądu strony. Dlatego też irytuje mnie gdy czasem przez pomyłkę zamiast w link kliknę w lupę i potem muszę dodatkowo klikać aby zamknąć podgląd.

Z pomocą dla tych którzy chcą pozbyć się podglądu przychodzi coś co nazywa się skryptem użytkownika Greasemonkey. Jest to możliwość dokonywania zmian w stronach WWW w trakcie ich wykonywania za pomocą własnych skryptów JavaScript.

Brzmi groźnie i bardzo techniczne - w praktyce sprowadza się do najczęściej do naciśnięcia guzika Install (jeśli macie FF lub Chrome), który znajduje się obok skrytpów publikowanych na stronach takich jak userscripts.org.

Jeśli więc chcecie wyłączyć podgląd stron Google w przeglądarkach takich jak FF czy Chrome to zachęcam do skorzystania z skryptu Hide Google Instant Previews. Wystarczy zainstalować i ponownie sprawdzić, że wszystkie "objawy" Instant Previews zniknęły z listy wyników.

Mogę potwierdzić, że na Chrome w wersji 7.0 działa idelanie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Google